20. TKG programına Afganistan temsilcisi olarak katılan Jawid Muhtar (solda) 3 Şubat 2021 Çarşamba günü  Gazi Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Musa Yıldız ile görüştü.

Mukhtar Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mohammad Jawid Mukhtar, Afganistan TÖMER Müdürü Nezir Temur  ile  birlikte Gazi Ünversitesi Rektörü  Musa Yıldız'a bilgi sundu.

20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı Mohammad Jawid Mukhtar (soldan 2.) Afganistan, Tacikistan, Birleşik Arap Emirlikleri-Duıbai, Özbekistan, Kazakistan ve Türkiye’de inşaat, makine, kimya endüstrisi, plastik sanayi-PVC, bilişim, lojistik, genel ticaret ve eğitim sektörlerinde faaliyet gösteren, inşaat malzemeleri ithalat ve ihracatı yapan, dayanıklı tüketim ev aletleri imalatı ve ithalatı yapan, Toyota Afganistan ana bayiliğini üstlenmiş olan  kolej düzeyinde İngilizce eğitim veren ilkokul ve ortaokulu olan şirketler grubu sahibi ve üst düzey yöneticidir.

Mohammad Jawid Mukhtar Afganistan Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Odası, BAE Ticaret Odası ve Duşanbe Ticaret Odası üyesidir.


Jawid Muhtar (solda) 20. TKG programı için Ankara'da bulunduğu sırada Gazi Üniversitesi yöneticileri ile buluşmuş ve Afganistan'da kurmuş oldukları TÖMER dil öğrenim merkezinin ihtiyaçlarını anlatarak, merkezin geliştirilmesi için destek talep etmişti.  

Bu toplantının TKG web sayfasında yayınlanmakta olan haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.