9. TKG programı katılımcısı Niyal Öztürk  Gıynık TV’de 17 Ocak 2022 Pazartesi günü saat 15.00'de canlı yayınlanan Ceren Ercih’in programına konuk olarak katılarak, mileltvekilli adayı olduğu ÇTP'nin ekonomi ile ilgili politikalarını ve programını anlattı. 


KKTC'den 9. TKG programı üyesi Niyal Öztürk  Ada TV’de 18 Ocak 2022 Salı günü saat 16.10'da canlı yayınlanan Cüneyt Oruç’un programına konuk olarak katılarak, mileltvekilli adayı olduğu ÇTP'nin ekonomi ile ilgili politikalarını ve programını anlattı. 

Değerli arkadaşımızı kutluyor, siyasi çalışmalarında başarılar diliyoruz.

TOBB tarafından düzenlenen 9. TKG programına KKTC temsilcisi olarak katılan Niyal Öztürk'ün milletvekili seçimleri için ÇTP (Cumhuriyetçi Türk Partisi) listesinden aday olduğu haberine TKG web sayfamıza ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından19-29 Ekim 2008 tarihleri arasında Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na KKTC'den katılan Niyal Öztürk Avrupa Birliği kapsamında özel sektör geliştirme programında izleme ve değerlendirme ile iş geliştirme konularında danışmanlık hizmeti vermektedir.

9. TKG programı katılımcısı Niyal Öztürk müzik çalışmalarını profesyonel olarak sürdürmektedir.  Kendi adını taşıyan müzik grubu ile düzenli olarak sahneye çıkmakta, çeşitli festivallere katılmakta  ve etkinlikerde konserler vermektedir.