22. TKG programına Afganistan'dan katılan Mohammad Arif Sadri (solda) 5. TKG programı üyesi  Zarif Rahmetoğlu'nun babasının cenaze törenine katılmak üzere Ankara'ya geldiğinde 27 Aralık 2019 Cuma günü TOBB'u da ziyaret etti.22. TKG üyesi Mohammad Arif Sadri (sağda) Sadri Dawa Ltd. firmasının sahibi ve üst düzey yöneticisidir. Türkiye’deki ilaç üreticilerinden ithalat yapmaktadır. İlaç İthalatçıları ve Üreticileri Derneği, Aydın Afganistan Eğitim ve Kültür Derneği üyesidir.


Öğle yemeğine konuk olan  Mohammad Arif  Sadri (solda) reçete ile satılmayan pastil, şurup vb ilaç  destek ürünleri konusunda bilinen markaların yerine kendi markasını geliştirerek, Sağlık Bakanlığından da gerekli izinleri alarak, Türkiye’de üretim yapmak  istemektedir. 
 
Ailesini de bir süredir İstanbul’a yerleştirmiş olduğu için ilaç destek ürünleri fabrikası yatırımını ulaşım kolaylığı nedeniyle Trakya Bölgesindeki bir OSB’de  yapmayı planlamaktadır.


22. TKG Üyesi Elchin Babayev Türkiye Azerbaycan İş Forumu kapsamında 18 Şubat 2021 Perşembe günü düzenlenen törende  İşbirliği Protokolu İmzaladı.

Bu konuda TKG web sayfasında yayınlanmakta olan habere ulaşmakiçin bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 


Elchin Babayev (sağda) Türkiye Azerbaycan İş Forumu nedeniyle Ankara'da bulunduğu sırada 17 Şubat 2021 Çarşamba günü TOBB'u ziyaret ederek, annesi Sakine Babayev Hanım ile birlikte katılacakları işbirliği protokolleri imza töreni hakkında bilgi verdi.   22. TKG programına Azerbaycan'dan katılan Elchin Babayev Baki Tekstil Fabrik firmasının sahibi ve üst düzey yöneticisidir. Şirket, çorap, çamaşır ve iş giysileri imalatı yapılmaktadır. MUSİAD, ASK, MORSAL dernekleri üyesidir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 17-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara, Isparta, Burdur, Antalya ve İstanbul'da düzenlenen 22. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na on dokuz ülkeden kırk dokuz katılımcı iştirak etmiştir.