22. TKG programına Kazakistan'dan katılan Kuanysh Turabayev (sağ başta) Auyl  Halkın Demokratik Yurtsever Partisi  Almatı şubesi tarafından düzenlenen kadınlar için bir hafta boyunca düzenlenen iftar davetlerine ev sahipliği yaptı.

Kuanysh Turabayev 2021 tarihinden itibaren Almatı Belediye Meclisi Üyesi olarak görev yapmaktadır.

  

Kuanysh Turabayev (soldan 2.) Almatı Belediye Başkanı tarafından 29 Nisan 2022 tarihinde devlet yöneticilerine ve kamu temsilcilerine, bilim insanları ve entelektüel toplulukların temsilcilerine, sosyal aktivistlere ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine verdiği brifinge ve iftar davetine katıldı.

Kuanysh Turabayev ADK Index şirketinin sahibi ve  üst düzey yöneticidir. Şirket EPS (strafor), poliüretan vb dekorasyon malzemeleri üretimi yapmaktadır. Almatı'da poliüretan ve polistiren temelinde dekoratif malzemeler üreten fabrikasını 2011 yılında kurmuştur. "ADK Index" LLP'nin  ürünleri LEPKA markası ile Kazakistan  genelinde yaygın olarak tanınmaktadır.

14. TKG programı üyesi Ergin Sungur (solda 4) Vıçıtırın Belediyesi tarafından verilen iftar yemeğinde ev sahipliği yaptı.

Ergin Sungur 17 Ekim 2021 tarihinde yapılan yerel seçimlerin ardından  Vıçıtırın Belediyesi  Ekonomi, Tarım Ormancılık ve Kırsal Kalkınma Müdürlüğü görevine getirilmişti. 

Bu atama ile ilgili olarak TKG web sayfamızda yayınlanan habere bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Afyonkarahisar, Denizli ve İstanbul'da düzenlenen 14. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kosova temsilcisi olarak katılan Ergin Sungur inşaat, dekorasyon sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibidir ve Çeşme Kültür Derneği Başkanıdır.

16. TKG programına Bulgaristan'dan katılan Myumyun Sali Myumyun (sağdan 3.)  Nisan 2022'de Ramazan Ayı boyunca Türk seçmenlerin yaşadığı köylerde çeşitli iftar davetlerine katıldı ve kendisi de Türk köylerinde iftar yemekleri düzenledi.


TOBB tarafından düzenlenen 16. TKG programı katılımcısı Myumyun Sali Myumyun (sol başta)  spor giyim kıyafetleri üretimi, ithalat ve ihracat, özel mağazalar zinciri, kumaş ticareti, spor tesisleri ve restoranlar işleten şirket sahibidir. Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir. 

25 Kasım–05 Aralık 2012 tarihleri arasında Ankara, İzmir, Manisa ve İstanbul illerinde düzenlenen TOBB 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na 46 katılımcı iştirak etmiştir.