22. TKG programına Kırgızistan'dan katılan Adilet Abishov (sağda) eşi Medine Hanım (ortada) ile birlikte 13 Ekim 2021 Çarşamba günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ni ziyaret etti.


Adilet Abishov (sağda) eşi Medine Hanım (solda) ile birlikte TOBB'un sosyal tesislerinde öğle yemeğine konuk oldu.


Adilet Abishov (solda) Manas Üniveristesi mezunudur ve  Ankara'da  Hacettepe Üniversitesi Çevre Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 17-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara, Isparta, Burdur,  Antalya ve İstanbul'da düzenlenen 22. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na ondokuz ülkeden kırkdokuz katılımcı iştirak etmiştir.


Adilet Abishov (sağda) 26 Eylül 2021 Pazar akşamı Ankara'da Demonti Otel'de düğün yemeği düzenleyerek, güzel eşi Medine'yi başkentte yaşayan dostları ile tanıştırmıştı. TKG web sayfamızda yayınlanan habere bu linkten ulaşmak mümkündür.   

Düğünden sonra eşi ile birlikte Antalya'da tatil yapan Adilet Abishov  internet satışları ve kargo konusunda Ankara'da birlikte çalıştığı iş ortakları ile görüşereek, durum değerlendirmesi yapmıştır. 


Adilet Abishov (ortada) Bürkütt adlı aile şirketinin ortağı ve üst düzey yöneticisidir. Şirket turizm sektöründe faaliyet göstermekte, uçak bileti ve seyahat organizasyonları yapmaktadır. Şirket ayrıca Türkiye ve Kırgızistan arasında ithalat ve ihracat yapmakta, uçak ve karayolu taşımacılığı sektöründe faaliyet göstermektedir. Bir yıl önce büyük bir market açarak, perakende sektöründe de varlık göstermiştir.