19. TKG programı katılımcısı Elvira Brombaeva (sağda) 2021 yılı Nisan ayında Kırgızistan Cumhuriyeti Başbakanının enerji konularında danışmanı olarak göreve başlamıştır.

TKG web sayfamızda yayınlanan görevlendirme haberine bu linkten ulaşılmaktadır.

16. TKG programı katılımcısı Bakyt Degenbaev (solda) 2021 yılı Nisan ayı başında Kırgızistan  Cumhuriyeti Enerji ve Sanayi Bakan Yardımcısı olarak atandı.

TKG web sayfamızda yayınlanan atama haberine bu linkten ulaşılmaktadır.

Değerli arkadaşlarımızı kutluyor,  yeni görevlerinde başarılar diliyoruz. TKG üyelerimizin bu önemli görevlerinde ülkelerimiz arasındaki işbirliğinin gelişmesine katkı yapacaklarına inanıyoruz. 

Bakyt Degenbaev Kırgızistan temsilcisi olarak 16. TKG programına katıldığı dönemde balık çiftliği işleten, balık yemi üreten ve balık yemi ticareti yapan şirkette üst düzey yönetici olarak görev yapmaktaydı.

Bakyt Degenbaev, Yerel Üreticiler Derneği Başkanı olarak çok önemli projeler gerçekleştirdi. Kırgızistan genelinde üretim yapmakta olan tüm üreticileri kurduğu internet platformunda biraraya getirerek, firmaların tanıtımlarını yapmalarını sağladı. Değerli arkaadaşımız sadeece bir yıl içinde ülkenin en büyük internet ağını oluşturarak çok önemli bir başarıya imza atmıştır.

16. TKG üyesi Bakyt Degenbaev, Mayıs 2016'da, uzun yıllardan sonra, ilk kez "Yerli Mallar Geçit Töreni'nin gerçekleşmesini sağlamıştır. Ülkenin sosyal ve ekonomik gelişmesine katkıda bulunmasından dolayı Kırgizistan Cumhuriyeti Başbakanı tarafindan "Onur Madalyası" ile ödüllendirilmiştir.

25 Kasım-5 Aralık 2012 tarihleri arasında Ankara, İzmir, Manisa ve İstanbul’da düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na yirmi üç  ülke ve üç özerk bölgeden kırk sekiz iş insanı katılmıştır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 19. TKG prograamına Kırgızistan temsilcisi olarak katılan Elvira Brombaeva enerji, is geliştirme ve hukuk alanlarında danışmanlık hizmeti veren şirket sahibi ve üst düzey yöneticidir. NABA (Ulusal İş Dernekleri Birliği ve Küçük HES Birliği Başkanlık görevlerini yürütmektedir. Yatırım Kurulu ve Yolsuzluk Forumu üyesidir. Ayrıca Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Kadın Komisyonu Başkanıdır.

08-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ankara, Polatlı, Kocaeli, Gebze ve İstanbul'da  düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girşimciler Programı'na Dışişleri Bakanlığı dış temsilcilikleri tarafından 22 ülkeden seçilen 50 girişimci iştirak etmiştir.