Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Kırgızistan'dan katılmış olan 10. TKG üyesi Temirlan Sarlybek Uulu (sağdan 3.), 14. TKG üyesi Uran Niazaliev (soldan 2.) 15. TKG üyesi Erkinbek Djoroev (sağdan 2.), 16. TKG üyesi Mirbek Okenov (sağ başta), 18. TKG üyesi Zavurbek Turmanidze (soldan 3.), 20. TKG üyesi Ulan Cholponbaev (sol başta) ve Kırgızistan Cumhurbaşkanı'nın TOOBB ziyaretine eşlik etiiler ve  Türk- Kırgız İş Forumu'na katılarak, yararlı görüşmeler yaptılar. 

16. TKG üyesi Mirbek Okenov Türk-Kırgız İş Forumu'na katılarak, destek verdi.

16. Türkçe Konuşan  Girişimciler Programı katılımcısı Mirbek Okenov  Bilişim sektöründe faaliyet gösteren şirket ortağıdır ve Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

20. TKG programı katılımcısı Ulan Cholponbaev (sağda) Türk-Kırgız İş Forumu'na katılarak, destek verdi.

Ulan Cholponbaev, başkent Bişkek'te yaşamaktadır ve tarımsal faaliyette bulunan, gıda ve kozmetik sektöründe Türkiye, Kazakistan ve Rusya ile ticaret yapan şirket sahibidir. 

Kırgız Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sadır Caparov’a, 10 Haziran 2021 Perşembe günü TOBB İkiz Kuleler’de düzenlenen tören ile TOBB ETÜ Fahri Doktorası sunuldu.

TOBB Başkanı ve TOBB ETÜ Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki diploma ve cübbe giyme töreninin ardından da Türk-Kırgız İş Forumu gerçekleştirildi.

TOBB web sayfasında yayınlanmakta olan haberin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır.

Kırgızistan Ankara Büyükelçiliği web sayfasında yayınlanan haberin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir.