Eskişehir Ticaret Borsası 7 Mart 2022 Pazartesi günü Eskişehir'deki üç üniversitede son sınıfta öğrenim görmekte olan burslu yabancı öğrencileri konuk etti.

Eskişehir TB Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Zeydan öğrencilerle yakından ilgilendi  ve  gençlere girişimci olmalarını  önerdi.


Eskişehir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Gültekin Güler (soldan 2.) YTB Potansiyel Mezun Atölyesi'nin etkin ve verimli bir şekilde gerçekleşmesi için yoğun çaba gösterdi.

Program kapsamında TB Başkanı Ömer Zeydan'ın açılış konuşmasının ardından TB Genel Sekreteri Gültekin Güler Eskişehir’i ve Borsayı tanıtan sunum yapmıştır. Öğrencilere Borsa İşlem Salonu gezdirilmiş,  örnek bir alım-satım işlemi yapılmıştır. Laboratuvarlar, silola, kantarlar ve tarım Aletleri Müzesi tanıtılmıştır

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı  tarafından ülkemizdeki üniversitelerde TC bursu ile öğrenim görmekte olan yabancı öğrencilerle mezuniyet öncesi iletişimi güçlendirmek ve öğrenim gördükleri şehirlerin ekonomi yöneticileri ile tanıştırmak  amacıyla on dokuz ilde farkındalık eğitimleri düzenlenmektedir.

Eskişehir Ticaret Borsası Genel Sekreteri Gültekin Güler'e (sağdan 2.)  YTB uzmanları  Uğur Yürük (sağ başta), Taha Yasin Bülbül (soldan 3.) ve  sunum yapan Doç. Dr. Muhammet Akli Tiltay  (soldan 2)  ile yakından ilgilendi ve konukları memnuniyetle ağırladığı için teşekkür ediyoruz. 

Türkiye Mezunları facebook sayfasında yayınlanan haberin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır.