Birliğimiz tarafından Dışişleri Bakanlığı ile işbirli yapılarak 2005 yılındna beri düzenlenmekte olan Türkçe Konuşan Girimciler Programı çok sayıda kişi ve kurumun işbirliği ve desteği ile yürütülmektedir.

TKG programlarının başladığı Mayıs 2005 tarihinden itibaren Beratiye Öncü (solda) İGEME (İhracatı Geliştirme Etüd Merkezi) Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde Türkçe Konuşan Girişimciler Programı ile yakından ilgilenmiş, düzenlenen her  TKG programında İGEME uzman ve yöneticileri tarafından konuk girişimcilere 4 saatlik seminerler verilmesini sağlamıştır. TKG programına katılan konuk girişimciler bu seminerlerde Türkiye'nin ihracat potansiyeli hakkında ayrıntılı olarak bilgilendirilmiş ve ülkemizle ticaret yapmanın yol ve yöntemleri hakkında  açıklamalar yapılmış, uygulamada karşılaşılan sorunlar anlatılmı ve konukların soruları yanıtlanmıştır.

Beratiye Öncü TKG üyelerini Türkiye bürokrasisi ile tanıştırmak amacıyla düzenlenen Gala Yemeği  programlarına düzenli olaarak tanışmış, konuk giirşimcilerle yakındna ilgiilenerek, sorularını yanıtlamıştır. 

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi yöneticilerinden Gülnaz Karaosmanoğlu (ortada) TKG programının hazırlık aşamsından itibaren programa yakın ilgi göstermiş, desteğinii esirgememiştir.

OSTİM  yönetimi Türkçe Konuşan Girişimciler programının ana paydaşları arasında bulunmaktadır. TKG programları kapsammında çok başarılı işleyen ve her iki taraf için de çok yararlı sonuçları olan işbirliğinnmiz devam etmektedir. 

Çalışkan ve özverili kişilikleri ile Başkent Ankara'nın çok önemli iki farklı kurumunda  uzun yıllar yönetici olarak görev yapan Beratiye Öncü'ye  ve Gülnaz Karaosmanoğlu'na Türkçe Konuşan Girşimciler Programına gösterdikleri ilgi ve verdikleri destek nedeniyle çok teşekkür ederiz.