Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Kırgızistan temsilcisi olarak katılan Egemendik Türkiye Mezunları Derneği yöneticileri T.C. Bişkek Büyükelçiliği tarafından 4 Kasım 2019 tarihinde Büyükelçilik binasında düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasında biraraya geldiler.

15. TKG üyesi  Erkinbek Djoroev (sağ başta) 17. TKG üyesi Nurlan Sulaimanov (sağdan 3.), 16. TKG programı katılımcısı Mirbek Okenov (sağdan 4.), 19. TKG programı katılımcısı Elvira Borombaeva güncel gelişmeleri değerlendirdiler ve davete katılan konuklarla yakından ilgilendiler.


15. TKG üyesi Erkinbek Djoroev (sağdan 4.), 17. TKG üyesi Nurlan Sulaimanov (sağ başta), 21 TKG üyesi Ermek Omuraliev (sağdan 2.) ve 16. TKG üyesi Mirbek Okenov (soldan 4.) Büyükelçi Cengiz Kamil Fırat'a (soldan 6.) kutlama dileklerini sundu.

Kırgızistan TKG grubuna T.C. Büyükelçiliği ile sürdürdükleri olumlu iletişim ve işbirliği nedeniyle teşekkür ederiz.

TOBB tarafından Ankara,  Gaziantep, Malatya ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na başkent Bişkek'ten katılan Erkinbek Djoroev  inşaat sektöründe faaliyet gösteren, spor salonları, halı saha, tenis kortları vb spor tesisleri inşaatları yapan, spor malzemeleri ve ekipmanları toptan ticareti ile uğraşan, uluslar arası sigorta şirketlerine ülke genelinde hizmet sunan şirketler grubu sahibidir. Egemendik-Türkiye Mezunları Derneği Başkanıdır. ODTÜ İnşaat Mühendisliği Fakültesi mezunudur.

TOBB tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul'da düzenlenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılan Mirbek Okenov Egemendik Derneği Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. Ankara'da bulunan  Ortadoğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesinden mezundur. Arıca bilişim sektöründe faaliyet gösteren şirket ortağı ve yöneticisidir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Biirliği tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul'da düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı Nurlan Sulaimanov Ankara kökenli ATN Poicy isimli sigorta şirketinde genel müdür olarak görev yyapmaktadır. Türkiye Mezunları Egemendik Derneği üyesidir. Ayrıca eşinin halı yıkama fabrikası vardır. Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak  görev yapmaktadır.

TOBB tarafından düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı Elvira Borombaeva enerji, is geliştirme ve hukuk alanlarında danışmanlık hizmeti veren şirket sahibi ve üst düzey yöneticidir. Kırgızistan Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı Uluslararası Hakem Mahkemesi'nden Mart 2019 itibariyle "Hakem" yetkisi aldı ve "Arabulucu" olarak görev  yapmaya başladı. Ayrıca, Ocak 2019 itibariyle "Central Asian Alternative Dispute Resolution Center" adıyla yeni bir şirket kurarak, her türlü hukuki konularda ve arabuluculuk alanında eğitim hizmetleri vermeye başladı.

TOBB tarafından Ankara, Adana, Mersin ve İstanbul illerinde düzenlenen 21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı heyet başkanı Ermek Omuraliev halen Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürü (Director of Economic Diplomacy) olarak görev yapmaktadır.

Ermek Omuraliev Türkiye Mezunları Derneği kurucuları arasındadır. Egemendik Derneği Başkanı olarak görev yapmıştır. İki yıl önce T.C. Bişkek Büyükelçiliği desteği ile kurulan Avrasya İş Kulubü Başkanlığını üstlenmiştir. Ankara Ortadoğu Teknik Üniversitesi mezunudur. Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te yaşamaktadır. Programa katıldığı sırada enerji ve madencilik sektörlerinde yabancı yatırımcılarla yerel iş ortağı olarak çalışan, iş geliştirme danışmanlık hizmeti sağlayan, tarım aletleri ve ekipmanı ile fidan ticareti yapan, meyve ve sebze işleme konularında faaliyet gösteren şirket sahibiydi.