TOBB tarafından düzenlenen 18. TKG programına Kazakistan'dan katılan Fazlybek Mustanov Yurtdışı Türkler Başkanlığı tarafından 8 Temmuz 2021 Perşembe günü düzenlenen törende Türkiye Mezun Ödülleri  kapsamında Sanat ve Spor Alanında Çalışmalar Ödülü aldı. 


Değerli arkadaşımızı kutluyor,  başarılarının devamını diliyoruz.

Fazlybek Mustanov'un başarı hikayesini anlattığı YouTube videosuna bu linkten ulaşmak mümkündür.

YTB web sayfasında yayınlanan ödül töreni haberine bu linkten ulaşılmaktadır.

YTB facebook sayfasında yayınlanan tören fotoğraflarına ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.  

18. TKG programına Kazakistan'dan katılan Fazlybek Mustanov (solda) programa katıldığı sırada altın madeni şirketinde yönetici olarak çalışmaktaydı. Aradan geçen sürede spor sektörüne geçiş yaparak  çocuklar için Arlandar adlı bir futbol kulübü kurarak, başkanlığını üstlenmiştir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 30 Nisan-12 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ankara,  Şanlıurfa, Gaziantep ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılımcısı Fazlybek Mustanov (solda) kurmuş olduğu Çocuk Futbol Takımı ile Portekizli biir kulübün çocuk takımı arasında işbirliği kurmayı başarmıştır.  

18. TKG üyesi  Fazlybek Mustanov Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans yapmıştır.