22. TKG programına Kırgızistan'dan katılan TKG üyelerimiz programdan sonra  T.C. Bişkek  Ticaret Baş Müşaviri Behzat Erten'i (sağdan 3. ziyaret ederek, programla ilgili izlenimlerini aktardılar ve  teşekkür ettiler.

Talantbek Matkerim Uulu (sağdan 2.) UBS Transit A.Ş. şirketinin sahibi ve üst düzey yöneticisidir. Lojistik ve taşıma sektöründe faaliyet göstermektedir. Kırgızistan Cumhuriyeti Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Şirketleri Birliği’nde Transport ve lojistik biriminin de yöneticisidir. Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir.

Ruslan Sydykov (sağ başta) Agro Mekanik LLC şirketinin sahibi ve üst düzey yöneticisidir. A New Holland ve Case markalarının Kırgızistan ve Tacikistan genel bayisidir. Alpler ve Agromaster tarım ekipmanları markalarının Kırgızistan temsilcisidir. Tarım makineleri ve ekipmanları ticareti yapmaktadır.

Ernis Abdkeev  (soldan 3.) OŞ Asansör şirketinin sahibi üst düzey yöneticisidir. Şirket, yeni ve eski yüksek binalara asansör kurmakta ve bakım ve onarım hizmeti vermektedir. Ayrıca sigortacılık sektöründe faaliyet göstermektedir.

Adilet Abishov (soldan 2.) Bürkütt adlı aile şirketinin ortağı ve üst düzey yöneticisidir. Şirket turizm sektöründe faaliyet göstermekte, uçak bileti ve seyahat organizasyonları yapmaktadır. Şirket ayrıca Türkiye ve Kırgızistan arasında ithalat ve ihracat yapmakta, uçak ve karayolu taşımacılığı sektöründe faaliyet göstermektedir.

Zamirbek Ashirbaev  (sol başta), Tarımsal üretim yapan ve tarım sektöründe eğitim veren Natural Agro LLC ve Oasis Agro LLC şirketlerinde üst düzey yöneticidir. Şirket yüksek kaliteli yem üretmektedir. Ayrıca tavukçuluk sektöründe faaliyet göstermek isteyenler için eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ülkedeki soya ve buğday üretiminde verimliliği arttırmak amacıyla, ABD’den tarım uzmanları davet ederek, eğitim programları düzenlemektedir. Şirketin Kazakistan’ın Almaty  ve Tacikistan’ın Hudjant şehirlerinde şubesi vardır. Özbekistan’da yeni şube açılması planlanmaktadır. Şirket, Avrasya İş Kulubü, Tarımsal Gelişim Birliği, Bişkek Belediyesi Yatırım Konseyi ve Kırgız Tavukçuluk Birliği üyesidir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 17-30 Kasım 2019 tarihleri arasında Ankara, Isparta, Burdur, Antalya ve İstanbul'da düzenlenen 22. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na on dokuz ülkeden kırk dokuz katılımcı iştirak etmiştir.