Kırgızistan'dan 18. TKG üyesi SHAİLOBEK ASANOV (sağdan 3.) ve 21. TKG programı heyet başkanı ERMEK OMURALİEV (soldan 4.) İş Forumu'na katılan Kırgız girişimcileri TOBB Başkanına tanıştırdı.


Kırgızistan'dan 21. TKG programı heyet başkanı ERMEK OMURALİEV (sol başta), 19. TKG programı katılımcıları NURLANBEK DAMİNOV (soldan 3.) ve ULUKMAN BAPAEV (sağdan 3.), 15 TKG üyesi ERKİNBEK DJOROEV  (sağdan 2.) ve 16. TKG programı katılımcısı MİRBEK OKENOV (sağ başta) 5 Ekim 2019 Cumartesi günü Özbekistan'ın başkenti Taşkent'te düzenlenen Türk İş ve Yatırım Forumu sırasında TOBB Başkanı M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLU ile görüşerek, büyük TKG ailesini kapsayan özel bir program düzenlenmesi taleplerini ilettiler.  

 
TOBB Başkanı ve Türk Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu 5 Ekim 2019 Cumartesi günü, Türk Konseyi tarafından düzenlenen “Türk Dili Konuşan Ülkelerin Girişimcilerinin Katılımıyla Türk Keneşi Yatırım Forumu”nun açılış oturumunda konuşma yaptı. Foruma, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Macaristan, Özbekistan, Türkmenistan Odalar Birliği ile Birliğimizden toplam 600 civarında temsilcileri iştirak etti.
 
Program kapsamında TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Türk-Özbek TSO Forumu üyeleri ile bir araya gelerek, görüş alış-verişinde bulundu. 
 

Türk Keneşi kapsamında kurulan  Türk Ticaret ve Sanayi Odası'nın (TCCI) ev sahipliğinde düzenlenen Türk İş ve Yatırım Forumu'na Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun (soldan 5.) yanısıra, Özbekistan Başbakan Yardımcısı Elyor Ganiyev, Türk Keneşi Genel Sekreteri Bagdat Amrayev, ASK Başkanı Mammad Musayev, Atameken Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Olzhas Ordabayev, Kırgız Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Marat Sharshekeev, Özbekistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, Adkham Ikramov, Macaristan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, Jozeph Kovazh ve Türkmenistan’ın Özbekistan Cumhuriyeti Büyükelçisi Yazguly Mamedov  katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

TOBB web sayfasında yayınlanan Türk İş ve Yatırım Forumu haberinin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır.

Türk Konseyi web sayfasında yayınlanan fotoğraflı habere ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Özbekistan’ın başkenti Taşkent'te düzenlenen Türk Ticaret ve Sanayi Odası İstişare Toplantısında gelecek dönem  hedeflerini anlattı.​

21. TKG programı heyet başkanı ERMEK OMURALİEV (arkada sağ başta) toplantıyı dikkatle izleyerek, not tuttu. 

21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı heyet başkanı ERMEK OMURALİEV'in (sağ başta) delegesi olduğu Türk Ticaret ve Sanayi Odası'nın başkent Taşkent'te düzenlenen istişare toplantısında konuşmasını Türkçe yapması, katılımcılar tarafından memnuniyetle karşılandı. 

Toplantıya, Türk Konseyi Genel Sekreteri, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan,  Macaristan, Özbekistan, Türkmenistan Odalar Birliği ile TOBB temsilcileri iştirak etti. 
TOBB web sayfasında yayınlanan istişare toplantısının fotoğraflı haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.