8. TKG programına Bulgaristan'dan katılan VEZHDI KEMAL ORMANOV  27 Ekim 2019 Cuma  günü yapılacak  yerel seçimlerde Ruen kentinin Belediye Başkanlığı için aday oldu. 

Bulgaristan'ın Güneydoğu bölgesinde bulunan Burgas ilinin Ruen beldesi belediye başkanlığı için yarışacak olan arkadaşımıza başarılar diliyoruz. 

TOBB tarafından düzenlenen 8. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılan VEZHDİ  KEMAL ORMANOV, PVC/AL doğrama, OSB, MDF, HDF ticareti ile uğraşan, inşaat, konut, otel inşaatı yapan firma sahibidir. 

8. TKG programı katılımcısı VEZHDI ORMANOV'un seçim kampanyası fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür. 

TOBB tarafından düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Bulgaristan'dan katılan MUMİN SALİ MUMİN  yerel seçimlerde Haskovo şehrinin Belediye Meclis Üyeliği için aday oldu.

Değerli üyemiz MYUMYUN SALİ  MYUMYUN arkadaşımıza seçim çalışmalarında başarılar diliyoruz.

16. TKG üyesi MÜMİN SALİ MÜMİN spor giyim kıyafetleri üretimi, ithalat ve ihracat, özel mağazalar zinciri, kumaş ticareti, spor tesisleri ve restoranlar işleten şirket sahibidir. Türk Bulgar Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir. 

MÜMİN SALİ MÜMİN'in adaylık kampanyası nedeniyle yaptığı çalışmaların ayrıntılarını ve farklı fotoğrafları görmek için arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinin ziyaret edilmesi önerilmektedir.  

20. TKG programına Bulgaristan'dan katılan MEDİHA SALİHHOVA ZAİMOVA Yunanistan sınırındaki Smolyan kasabasının Belediye Meclisi Üyeliği için aday oldu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  düzenlenen 20. TKG üyesi MEDİHA ZAİMOVA arkadaşımıza seçim mücadelesinde başarılar diliyoruz.

TOBB tarafındana Ankara, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul'da düzenlenen 20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı  MEDİHA SALİHOVA ZAIMOVA  Rodoplarda Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı olarak görev yapmaktadır. Dernek olarak  Paşmaklı bölgesinde yaşayanlar için Türkçe dil eğitimleri ile Türkiye tanıtım turları düzenlemektedirler. Her iki ülkede düzenlenen folklor festivalleri,  bölgesel şenlikler ve geleneksel kültür günlerine katılarak Türk kültürünü tanıtma ve yaşatma faaliyetlerini sürdürmektedirler.

Bulgaristan vatandaşları yerel seçim için 27 Ekim 2019 Cuma günü sandık başına gidecek. İkinci tura kalan ilçelerde belediye başkanı ve muhtar seçimleri 03 Kasım 2019  Pazar günü yapılacak.

Balkan Göçmenleri Platformu sitesinde yayınlanan seçim haberine bu linkten ulaşılmaktadır.

Balgöç Derneği web sayfasında yayınlanan seçim haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

Bulgaristan'da yaşayan Türk toplumunun hakları için mücadele eden değerli arkadaşlarımızı kutluyor, seçimlerde başarılar diliyoruz.