20. TKG programına Kazakistan'ın başkenti Astana kentinden katılan ZHASSULAN (CASULAN) NURMAKHAMBETOV (sağda) 2019 yazında Ağustos ayının son haftasında, ailece İstanbul'da tatil yaptı. 

ZHASSULAN (CASULAN) NURMAKHAMBETOV Üsküdar sahilinde gezerken oüğluna İstanbul'un simglerinden "Boğaziçi Köprüsü"nü de tanıttı.

Ankara, İstanbul,  Çorlu, Çerkezköy, Edirne, Kırklareli  ve Tekirdağ illerinde düzenlenen 20. Türkçe Konuşan Giirişimciler Programı katılımcısı ZHASSULAN (CASULAN) NURMAKHAMBETOV inşaat malzemeleri ticareti yapan, hukuk, organizasyon ve yatırım projeleri konusunda danışmanlık hizmeti veren şirket sahibidir.

20. TKG programına Tacikistan'dan katılan PARVINA SAYFULLOEVA  (solda) 2019 yazında Temmuz ayının son gününde, oğlu ile birlikte İstanbul'a geldi ve yaz tatilini bu kez Trakya'da Tekirdağ ve Edirne sahillerine geçirmeyi tercih etti.

20. TKG programı üyesi PARVINA SAYFULLOEVA'nın Tekirdağ'ın Keşan ilçesinde geçen tatiline ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşılmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 20. TKG programı katılımcısı PARVİNA SAYFULLOEVA çikolata ve şekerleme üreten şirkette üst düzey yöneticidir. Tacikistan Genç İşadamları Derneği ve Tacikistan SABO Vakfı üyesidir.

20. Türkçe Konuşan Girimciler Programı'na Türkmenistan'dan katılan MAYSA ASHYRDURDYYEVA GARYAGDİYEWNA (sağda)  2019 yazında annesi ile birlikte İstanbul'u ziyaret ederek, kentin tarihi ve turistik yerlerini annesi ile birlikte gezdi.

İstanbul Boğazı'ndaki tekne gezisinde  anne kız renkli anlat paylaştı.

MAYSA ASHYRDURDYYEVA'nın  2018 yazında kız kardeşi ile birlikte gerçekleştirdiği İstanbul gezisi haberine TKG web sayfasının bu linkinden ulaşılmaktadır.

MAYSA ASHYRDURDYYEVA (GARYAGDİYEWNA) Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat'ta yaşamaktadır. T.C. Aşkabat Büyükelçiliği'ne rehberlik, çeviri ve temizlik konularında hizmet sunan şirket sahibidir. Türkmenistan Sanayiciler ve Girişimciler Birliği üyesidir.

TOBB tarafından düzenlenen 20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Türkmenistan'dan katılan DOVRAN ORAZGYLYJOV (solda)  İstanbul'u ziyaret etmektedir.

2019 yazında Ağustos ayının son haftasında İstanbul'da toplantılara katılan ve iş görüşmeleri yapan DOVRAN ORAZGYLYJOV  eşi ve çocukları ile birlikte İstanbul'da tatil yapma fırtsatını değerlendirdi. İstanbul tatilinin simgesi tekne turuna ait fotoğrafllara  arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşılmaktadır.

2018 yazındaki Türkiye tatilinin tekne turu fotoğraflarına ise TKG web sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından düzenlenen 20. Türkçe Konuşan Girişimciler Pprogramı katılımcısı Dr. DOVRAN ORAZGYLYJOV Türk ve yabancı şirketlere hukuk, yönetim, muhasebe konularında hizmet sunan, medya, tercüme, eğitim ve insan kaynakları konularında faaliyet gösteren, “Atavatan Türkmenistan” internet gazetesini ve dergisini yayınlayan şirketler grubu sahibidir.