20. TKG programına Bulgaristan'ın Filibe kentinden katılan MEDİHA SALİHOVA ZAIMOVA 2019 yazında, Temmuz ayının ilk haftasında Türkiye'yi görmek isteyen bir grup için Çanakkale, Turuva Antik  Kenti ve Asos  sahil kasabası gezisi düzenledi.  

20. TKG programı üyesi MEDİHA ZAIMOVA'nın Türkiye ziyaretine ait farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasının bu linklinden ulaşmak mümkündür. 

MEDİHA SALİHOVA ZAIMOVA  Rodoplarda Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı olarak görev yapmaktadır. Dernek olarak  Paşmaklı bölgesinde yaşayanlar için Türkçe dil eğitimleri ile Türkiye tanıtım turları düzenlemektedirler. Her iki ülkede düzenlenen folklor festivalleri,  bölgesel şenlikler ve geleneksel kültür günlerine katılarak Türk kültürünü tanıtma ve yaşatma faaliyetlerini sürdürmektedirler.

20. TKG programına Kazakistan'dan katılan SAULE TASTANBEKOVA iş görüşmeleri nedeniyle 23 Haziran 2019 Pazar günü Antalya aktarmalı olarak  İstanbul'a geldiğinde, yeni yatırımcı bağlantıları yanı sıra, yüksek lisans öğrenimi için vakıf üniversitelerini de araştırdı ve kalan zamanda da Prens Adaları'nı ziyaret etti. 

20. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı SAULE TASTANBEKOVA Hukuk, tercüme, yatırım projeleri konularında danışmanlık hizmeti veren şirket sahibidir. Tük Dünyası ülkeleri arasında uluslararası hukukun gelişmesi ve avukatlık hizmetlerinde güç birliği kurulması için çalışmalar yapmaktadır.

20. TKG programına İran'dan kataılan ZOHREH ROSTAMI ailenin ticari işlerini takip etmek üzere sık sık İstanbul'u ziyaret etmekte, hatta yarı zamanlı olarak İstanbul'da yaşamaktadır. 2019 yılı Haziran ayının son haftasında İstanbul'da bulunduğu sırada, arkadaşları ile  tarihi Galata Kulesi yakınlarında şehrin akşam saatlerine tanıklık etti.

TOBB tarafındana Ankara,  Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul'da düzenlenen 20. TKG programına İran'ın Urimiye kentinden katılan ZOHREH ROSTAMI Urimiye’de bulunan fabrikalarda dorse, dingil ve yedek parça üretimi yapan aile şirketinde üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadırlar. Başkent Tahran’da  şatış sonrası hizmet sunan mağaza ve servis alanı işletmektedir. Şirket İran pazarında dorse-dingil sektörünün yarısına hakimdir.  Şirketin Mersin’de  yedek parça fabrikası bulunmaktadır. Grup yakın zamanlarda  İstanbul’da da bir şirket kurmuş bulunmaktadır. Urimiye Ticaret ve Sanayi Odası Üyesidir.

20. TKG programına Türkmenistan'dan katılan Dr. DOVRAN ORAZGYLYJOV İstanbul'u sık sık ziyaret etmekte, iş takiplerinden kalan zamanını Tarihi Yarımada'yı gezerek ve Boğaz Kıyısı'nda dinlenerek değerlendirmektedir. 

TOBB tarafından düzenlenen 20. TKG programı  katılımcısı Dr. DOVRAN ORAZGYLYJOV Türk ve yabancı şirketlere hukuk, yönetim, muhasebe konularında hizmet sunan, medya, tercüme, eğitim ve insan kaynakları konularında faaliyet gösteren, “Atavatan Türkmenistan” internet gazetesini ve dergisini yayınlayan şirketler grubu sahibidir.

20. TKG programına Rusya Federasyonu'nun Tataristan Özerk Cumhuriyeti temsilcisi olarak katılan ALMAZ MUNAVİROV İstanbul'u ziyareti sırasında  16 Şubat 2019 Cumartesi günü arkadaşları ile birlikte  Rumeli Feneri yöresinde renkli anlar paylaştı.

ALİ MUNAVİROV'un istanbul Rumeli feneri  gezisine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

20. TKG programı katılımcısı ALMAZ  MUNAVİROV spor ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren, buz pateni pisti işleten, sentetik buz ticareti yapan,  eğlence organizasyonları düzenleyen şirkette üst düzey yöneticidir.

20. TKG programına Batı Trakya temsilcisi olarak katılan EMRE MOUSTAFA (solda), Yunanistan bayisi olduğu  firmaları  ziyaretl etmenin yanı sıra, evlilik hazırlıkları nedeniyle  de nişanlısı ile birlikte sık sık Türkiye'yi ziyaret etmekte ve düğün alışverişlerini yapmaktadır.

EMRE MOUSTAFA Temmuz 2018'de alışveriş için İzmir'de bulundukları sırada Çeşme'de kısa süreli tatil yapma fırsatını değerlendirdi. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  düzenlenen 20. TKG programı üyesi EMRE MOUSTAFA akü ve madeni yağ ithalatı ve toptan ticareti yapan, digitürk bayisi olan aile şirketinde yöneticidir. Şirket halen Petrol Ofisi Madeni Yağlar, Esen Akü ve Çelik Akü Yunanistan distribütörüdür. Gümülcine Ticaret Odası Üyesidir.