11. TKG programı üyesi EMRE HIZLI (sağda) 9-17 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenen "24.Nürnberg Türk-Alman Film Festivali"nin açılış töreninde ünlü aktör TİM SEYFİ (solda) ile renkli anlar paylaştı.

Almanya’nın Nürnberg kentinde Tafelhalle’de 24.yapılan Türk-Alman Film Festivali açılış töreninde, T.C. Nürnberg Başkonsolosu YAVUZ KÜL,  Anakent Belediye Başkanı Dr .Ulrich Maly ve çok sayıda Türk ve Alman seyirci hazır bulunurken, Yeşilçam’ın unutulmaz usta oyuncusu Ediz Hun’a yaşam boyu onur ödül verildi. Aynı ödülü Alman sanatçı, Margaretha Von Trotta’da aldı. Açılış konuşmasını yapan Festival Başkanı Adil Kaya, konukları selamladıktan sonra,10 gün sürecek festivalin ayrıntılaraı hakkında bilgi verdi.

24. Nürnberg Türk Alman Fil Festivali ile ilgili ayrıntılara ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

24. Nürnberg Türk-Alman Film Festivali hakkında ayrıntılı bilgilere ve farklı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

TOBB tarafından Ankara, Kayseri, Nevşehir ve  İstanbul illerinde düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Almanya temsilcisi olarak katılan EMRE HIZLI Hukuk Danışmanlığı şirketi sahibidir ve avukat olarak görev yapmaktadır.  

21. TKG programı üyesi MEHMET KOCAGÖL ( solda) 13-19 Ekim 2018 tarihleri arasında Frankfurt'ta düzenlenen 18. Uluslararası Türk Film Festivali'nin açılış törenine katıldı.  

18. kez düzenlenen "Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali", 13-19 Ekim 2019 tarihlerinde  seyirciyle buluştu.  Festival Baskanı Hüseyin Sıtkı, konuşmasında, Türkiye, Almanya ve diğer Avrupa ülkelerinden kısa ve uzun metrajlı 40'a yakın filmin izleyicilerle buluştuğunu belirtti. Festivalde,  sosyal içerikli, Türklerin yaşamını anlatan filmler  ve belgeseller  gösterildi.

Sinema sanatı aracılığıyla Türkiye ve Almanya toplumları arasındaki ekonomik ve kültürel paylaşımı artırmayı ve birlikte yaşam kültürüne katkıda bulunmayı amaçlayan festival, Filmhaus Frankfurt, ABG/Saalbau GmbH, Amt für Kommunikation und Stadtmarketing Frankfurt, T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu, Kültür Ateşeliği, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, Hessisches Ministerium für Wissenschaft und Kunst desteği, TÜRSAK Vakfı iş birliği ile Kültürlerarası Transfer Derneği tarafından düzenleniyor.

Hürriyet Gazetsinde yayınlanan festival haberine bu linkten ulaşılmaktadır.

Beyaz Perde sitesinde yayınlanan festival haberine bu linki tıklayarak ulaşmak mümkündür.

21. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Almanya'dan katılan MEHMET KOCAGÖL (solda) anahtar teslimi  inşaat projeleri gerçekleştiren, yurt binası, iş yeri ve yap sat konutlar üreten  şirket sahibidir.  TİDHK, DTGB TDK  üyesidir.