2. TKG programına Romanya'nın Köstence kentinden katılan MELEK AMET (sol başta) ve Mecidiye'den katılan 5. TKGüyesi NURTEN MAHMUDİ (soldan4.) Romanya Demokrat Türk Birliği'nin 20 Ekim 2018 tarihinde düzenlenen  yıllık genel kurul toplantısına birlikte katıldı.

2. TKG programı katılımcısı ve Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı MELEK AMET  (soldan 5.) ile 13. TKG programı heyet başkanı ve DemokratTürk Birliği Bükreş Şube Başkanı TURHAN ŞEMSİ (soldan 6.) Romanya Demokrat Türk Birliği'nin  genel kurul toplantısında birlikte görev yaptı.

Romanya'daki Türk azınlığının haklarının korunması, geliştirilmesi ve Türk kültürünün yaşatılması konularında  gönüllü olarak görev üstlenen arkadaşlarımızı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Kayseri ve Nevşehir'de düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Romanya'nın Köstence kentinden katılan MELEK AMET porselen, temizlik malzemesi, plastik ürünler, hediyelik eşya ve zücaciye ticareti yapan şirket sahibidir. Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

TOBB tarafındna Ankara, Kayseri ve İstanbul'da düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı heyet başkanı TURHAN ŞEMSİ,  ekmek ve unlu mamuller üretimi yapan şirketler için paketleme aşaması dahil komple üretim tesisi kurulması için projelendirme ve üretim hattını kurma alanında faaliyet gösteren şirket sahibidir. Ayrıca Irak’ta Kum eleme sistemi ve beton üretim tesisi kurup işleten şirketin ortağıdır.  Romanya Demokrat Türkleri Derneği Bükreş Şubesi başkanıdır.

 

TOBB tarafından Ankara ve İstanbul'da düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı NURTEN MAHMUDİ (soldan 2.) Türk çocuklarına ve gençlerine Türkçe dersi vermekte, Türk kültürünü korumak ve güçlendirmek için gerçekleştirilen  kültürel ve soyal faaliyetlere destek olmakta, folklor gruplarını çalıştırmaktadır. Romanya Demokrat Türk Birliği üyesidir.