2. TKG programı katılımcısı ve Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı MELEK AMET (soldan 6.) ile 5. TKG program üyesi NURTEN MAHMUDİ (soldan 7.)  2018 yılı Eylüll ayının son haftasında kadın komisyonu üyeleri ile birlikte Karadeniz Bölgesi'ni ziyaret ederek, yaylalardan, yerel müzelere kadar gezerek, bölgeyi yakından tanıma fırsatını değerlendirdi.

25 Eylül 2018 tarihinde Türk Birliği tarafından sağlanan otobüsle yola çıkan kadın komisyonu üyeleri, İstanbul'da mola verdikten sonra, Sinop, Kastamonu, Samsun, Trabzon, Rize illerini ziyaret ederek, Gürcistan'ın sahil kenti Batum'u  gördükten sonra,  son molayı Edirne'de veridkten sonra 5 Ekim 2018 tarihinde Köstence'ye döndüler. 

Trabzon'da Uzun Göl'ü, Rize'de Ayder Yaylası'nı ziyaret eden 2. TKG programı katılımcısı MELEK AMET (sağ başta) ve 5. TKG programı üyesi NURTEN MAHMUDİ (sağdan 5.) Demokrat Türk Birlliği Kadın Komisyonu üyeleri ile birlikte neşeli anlar paylaştı. 

Samsun'da Bandırma Vapuru gezisine ait fotoğraflara NURTEN  MAHMUDİ arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

2. TKG programı üyesi ve Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı MELEK AMET (soldan 3.) arkadaşları için ayrıntılı bir gezip rogramı hazırlayarak, Karadeniz Bölgesinin baştan soa görülmesini sağladı.

Karadeniz gezisine ait farklı fotoğraflara facebook albümden ulaşmak için bu linklin tıklanması yeterli olacaktır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Kayseri ve Nevşehir'de düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Romanya'nın Köstence kentinden katılan MELEK AMET porselen, temizlik malzemesi, plastik ürünler, hediyelik eşya ve zücaciye ticareti yapan şirket sahibidir. Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

TOBB tarafından Ankara ve İstanbul'da düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı NURTEN MAHMUDİ  Türk çocuklarına ve gençlerine Türkçe dersi vermekte, Türk kültürünü korumak ve güçlendirmek için gerçekleştirilen  kültürel ve soyal faaliyetlere destek olmakta, folklor gruplarını çalıştırmaktadır. Romanya Demokrat Türk Birliği üyesidir.