20. TKG programına KKTC'den katılan MURAT BORUCU (solda) 8-10 Şubat 2019 tarihlerinde Almanya'nın Düsseldorf kentinde Merkur Spiel-Arena'da düzenlenen  "Evim Türkiye"  temalı emlak fuarında stant kuarak, Kuzey Kıbrıs gayrımenkul piyasasının tanıtımını yaptı.

Almanya'nın Düsseldorf kentinde üç gün boyunca devam eden Evim Türkiye Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı gurbetçilerle gayrimenkul firmaları arasında yapılan çok sayıda emlak satış anlaşması ile sona erdi.

Fuarı 6 binden fazla kişi ziyaret etti. Firmaların yaptıkları tahmini satış bağlantısı 400 milyon liraya ulaştı. 100 milyon liraya yakın ise satış işlemi fuar sırasında gerçekleşti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı desteği, Demirören Medya ve İSTexpo Fuarcılık iş birliği, Lineadecor stratejik ortaklığı, THY resmi ulaşım sponsorluğunda Almanya'nın Düsseldorf kentinde cuma günü kapılarını açan Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı çok sayıda proje satışıyla sona erdi.

Düsseldorf’ta 8-10 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen Evim Türkiye Fuarı'nı üç günde 6 binin üzerinde kişi ziyaret etti. Her yaş grubundan Türk vatandaşları fuar alanına akın etti.

 Firmaların yaptıkları tahmini satış bağlantısı 400 milyon liraya ulaştı. 100 milyon liraya yakın satış işlemi de fuar sırasında gerçekleşti. Yüzlerce projeyi bir araya getiren fuar Türk gayrimenkul sektörüne 500 milyon liralık destek sağladı.

KKTC'den 20. TKG programı üyesi  MURAT BORUCU'nun "Evimiz Türkiye" Emlak Fuarı izlenimlerine ait farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasının bu llinkinden ulaşmak mümkündür. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, istanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu ve Çerkezköy'de  30 Eylül-12 Ekim 2018 tarihleri arasında düzenlenen  20. Türkçe Konuşan Girişimciler  Programı'nın Ankara ve İstanbul bölümüne  katılan MURAT BORUCU Girne'de yaşamaktadır. Gıda  sektöründe faaliyet gösteren, süt ürünleri üretimi ve ticareti ile uğraşan şirket sahibidir. Ayrıca gayrimenkul yatırımı ve emlak sektöründe faaliyet gösteren TURYAP Girne Liman emlak ofisinin ortağıdır. Kıbrıs Türk Ticaret Odası üyesidir. SÜTEK Süt Endüstrisi Kurumu üyesidir.

20. TKG programı katılımcısı MURAT BORUCU  "Evimzi Türkiye" fuarını ziyaret eden çok sayıda gurbetçiyee Kuzey Kıbrıs'ta öne çıkan  gayrımenkul projelerinin tanıtımını yaptı.

Almanya'nın hemen her şehrinin yanı sıra,  Hollanda, Fransa, Belçika başta olmak üzere, Avrupa'nın birçok noktasından gurbetçiler fuara katıldı.Yabancılardan da fuara gelenlerin sayısı dikkat çekti. Sadece Alman vatandaşları değil Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde yaşayan yabancılar da fuara gelerek projeleri incelediği gözlendi. Fuara katılan firmalar ilgiden, satışlardan ve satış bağlantılarından çok memnun oldular.

Hürriyet Gazetesinde yayınlanan haberin ayrıntılarına bu linkten ulaşılmaktadır.

CNN Türk sitesinde yayınlanan fotoğraflı fuar haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.

Emlak Sayfası sitesinde yayınlanan fuar haberine ulaşmak için lütfen tıklayınız.