TOBB Başkanı M.RİFAT HİSARCIKLIOĞLU (sağdan 5.), Kırgızistan ziyareti sırasında 25 Ocak 2019 Cuma günü, Cumhurbaşkanı SOORONBAY CEENBEKOV ile görüşerek, TOBB olarak bilgi ve becerilerini Kırgızistan ile paylaşmaya hazır olduklarını ifade etti.

T.C. Bişkek Büyükelçisi CENGİZ KAMİL FIRAT (sağdan 4.) TOBB Başkanı'nın  Kırgızistan Cumhurbaşkanı ziyaretine eşlik ederek, görüşmelere katıldı.

TOBB Başkanı Anadolu Ajansı'na  yaptığu açıklamada;  görüşmesinin çok verimli geçtiğini vurgulayarak, iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesi konusunda her şeye açık olduklarını kaydetti.

TOBB web sayfasında yayınlanan Cumhurbaşkanı ziyareti haberine ve farklı fotoğrafllarra ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi önerilmektedir.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU  Kırgızistan programı kapsamında, 24 Ocak 2019 Perşembe günü  T.C. Bişkek Büyükelçiliği'ni  ziyaret ederek, Büyükelçi  CENGİZ KAMİL FIRAT (sağdan 3.) ile görüştü.

Kırgızistan ekonomisi ile ilgili Hisarcıklıoğlu’na bilgi veren Büyükelçi CENGİZ KAMİL FIRAT, Hisarcıklıoğlu’nun temaslarından ve ziyaretinden duyduğu memnuniyeti aktardı.​

TOBB Başkanı M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU  da  Büyükelçi'ye ev sahipliği ve yakın ilgisi için teşekkür etti. Hisarcıklıoğlu daha sonra başkent Bişkek'te bulunan Kırgızistan Parlamento binası Beyaz Ev’i de gezerek incelemelerde bulundu.

 

TOBB web sayfasında yayınlanan ziyaret haberine ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır.