2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Bulgaristan'ın Haskovo kentinden katılan ve heyet başkanlığı görevini üstlenen SEVGİNAR NAZIM SERBEST (sağdan 2.) 09 Ekim 2018 Salı günü  20. TKG heyetinin Edirne Ticaret Borsası ziyaretine katılarak,  grup üyeleri ile tanıştı. 

20. TKG programına Bulgaristan'dan katılan MEDİHA SALİHOVA ZAIMOVA(sağ başta) ve  EGEMEN GYUNER SERBEST (sol başta) ile birlikte  2. TKG  programı heyet başkanı SEVGİNAR NAZIM SERBEST'i karşılayarak, heyet adına  "hoşgeldiniz" dedik.

2. TKG heyet başkanı SEVGİNAR NAZIM SERBEST (ortada) 20. TKg programı heyet başkanı NOURCHAN MOUSTAFA NICHAT-NUURHAN MUSTAFA NİHAT (solda) ile Edirne şehir  gezisi sırasında  Sultan II. Beyazıd Külliyesi Sağlık Müzesi ziyareti sırasında tanışıp, sohbet etme fırsatını değerlendirdi. 

2. TKG programı heyet başkanı SEVGİNAR NAZIM SERBEST (sağ başta), küçük oğlu EGEMEN GYUNER SERBEST'in 20. TKG programı sırasında tanışıp, yakın arkadaş olduğu Bulgaristan katılımcısı  DZHYUNEID SEVDZHAN VAHID -CÜNEYT VAHİD (sol başta) ile tanışmaktan çok memnun oldu.

 20. TKG programı katılımcısı EGEMEN SERBEST programın tamamlanmasına bir gün kala arkadaşları ile vedalaşarak, anne ev babası ile birlikte Edirne'ye 1,5 saat uzaklıktaki Haskovo şehrindeki evine döndü.

20. TKG programı dönem arkadaşları EGEMEN GYUNER SERBEST'i (önde, soldan 4.), anne ve babasının (arkada, ortada) eşliğinde evine uğrlarken duygulu anlar paylaştı.

Farklı fotoğraflara ulaşmak için 20. TKG programına Gümülcine'den katılan EMRE MOUSTAFA tarafından hazırlanan 20. TKG grubunun fotoğraf albümüne ait bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

SEVGİNAR NAZIM SERBEST (sağda) ve eşi GYUNER SERBEST (solda) ile akşam saatlerinde Sultan II: Beyazıd Külliyesi'nin bahçesinde sohbet ederek, hasret giderdik. 

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir ve Kayseri'de düzenlenen  2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'nda heyet başkanlığı görevini üstlenen SEVGİNAR NAZIM SERBEST (sağda) petrol istasyonu, tarım, turizm, inşaat vb konularında faalliyet gösteren şirket sahibdir. AB Fonlarına başvurarak kiraz bahçesi kurmuştur.

20. TKG programı katılımcısı küçük oğlu EGEMEN GYUNER SERBEST ise Razgrad Dağlarındaki aile yatırırmı olan otel ve spa merkezini işletmektedir.  

SEVGİNAR SERBEST'in Kocası GYUNER SERBEST (solda)  Stambolova Belediye Başkanı ve Haskovo milletvekili olarak  Bulgaristan'a yaşayan Türk azınlığın haklarınıkorumak için uzun yıllar görev yapmıştır.