20. TKG programına Türkmenistan'dan katılan Dr. DOVRAN ORAZGYLYJOV (sağda) fuar içinn Aşkabat'ta bulunan  TOBB Başkanı M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU (solda) ve beraberindeki TOBB görevlileri ile ile yakından ilgilendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) M. Rifat Hisarcıklıoğlu, T. C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve beraberlerindeki heyet ile birlikte,15 Aralık 2018 Cumartesi günü başkent Aşkabat'ta düzenlenen "9. Türk İhraç Ürünleri Fuarı"nın açılışına katıldı.​

Türkmenistan’ın Başkenti Aşgabat’ta açılan 9. Türk İhraç Ürünleri Fuarına a Türkiye’den 60’in üzerinde ihracat ve üretim şirketi katıldı. Fuarın açılışına, Bakan Pekcan’ın yanı sıra, TOBB Başkanı  Rifat Hisarcıklıoğlu ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türk-Türkmen İş Konseyi Başkanı  Halil Avcı ve  Türkiye Cumhuriyeti Aşkabat Büyükelçisi Mustafa Kapucu'da katıldı. 

Açılışta konuşan Bakan Ruhsar Pekcan, dünya ekonomisinin ticaret savaşları gibi tehditlerin olduğu bir dönemden geçtiğini ifade ederek, böyle bir dönemde, Avrupa'nın en hızlı gelişen ve en dinamik ekonomisi Türkiye ile ata yurdun stratejik ülkesi Türkmenistan'ın ekonomik ve ticari iş birliğinin oldukça önemli olduğunu söyledi. 

Atavatan Türkmenistan Dergisinde yayınlanan fotoğraflı habere ulaşmak için bu linki tıklayınız.

TOBB tarafından düzenlenen 20. Türkçe Konuşan Girişimciler Pprogramı katılımcısı Dr. DOVRAN ORAZGYLYJOV (sol başta), Türk ve yabancı şirketlere hukuk, yönetim, muhasebe konularında hizmet sunan, medya, tercüme, eğitim ve insan kaynakları konularında faaliyet gösteren, “Atavatan Türkmenistan” internet gazetesini ve dergisini yayınlayan şirketler grubu sahibidir. 

Fuarın açılış konuşmalarının ardından TOBB Başkanı M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU Ticaret Bakanı RUHSAR PEKCAN Türkmenistan Ticaret ve Dış Ekonomik İlişkiler Bakanı AMANDURU İŞANOV, fuar alanındaki stantları gezerek, sergilenen ürün ve hizmetler hakkında bilgi aldılar.

TOBB  web sayfasında yayınlanan 9. Türk İhraç Ürünleri Fuarı haberinin ayrıntılarına ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır. 

T.C. Ticaret Bakanlığı web sayfasında yayınlanan haberin ayrıntılarına bu linki tıklayarak ulaşmak mümkündür.

Atavatan Türkmenistan Dergisinde yayınlanan açılış haberine ulaşmak için bu llinkin tıklanması yeterli olacaktır.