4. TKG programına Kazakistan'dan  katılan SADYR EIBOV (soldan 2.)  Dünya Ahıska Türkleri Birliği  (DATÜB) heyeti ile birlikte 2018 Eylül ayının ilk  haftasında, T.C. Cumhurbaşkanı'nı ziyaret ederek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarafından Ahıska Türklerinin varlığının korunması ve güçlendirilmesi için yapılan çalışmalara teşekkür etti.

Dışişleri Bakanlığı, Ahıska Türklerinin 14 Kasım 1944 tarihinde  Anavatandan sürgüne gönderilmelerinin  74. yılı nedeniyle bir açıklama  yaparak, T.C. Devleti'nin Ahıska Türklerinin haklı davalarına etkin şekilde destek vermeye devam edeceğini bildirdi.

Son Dakika haber sitesinde yayınlan açıklamanın ayrıntılarına bu linkten ulaşılmaktadır.

Haberler com sitesinde yayınlanan Ahıska Türklerinin T.C. Devleti'ne teşekkür etmeleri haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul illerinde düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kazakistan'dan katılan SADYR EİBOV Dünya Ahıska Türkleri Biriği- DATÜB'ün kuruluşunda görev alarak, Genel Başkan Yardımcığı ile Genel Koordinatör görevlerini üstlenmiştir. 

SADYR EİBOV görevi nedeniyle dünya üzerine Ahısklıarın toplu olarak yaşadığı ülkelere  (Kazakistan, Kırgızistan, Gürcistan, Ukrayna vb) sık sık seyhat etmekte, Ahıska topluluklarının  yerel  liderleri ile buluşmakta, sorunları yerinde tespit ederek çözüm önerileri üretmektedir. 

18. TKG üyesi Ahıska Türkü ZAVURBEK TURMANİDZE (ortada) T.C. Cumhurbaşkanı'nın  01 Eylül 2018 Cumartesi günü gerekleşen Kırgızistan ziyareti sırasında karşılayanlar arasında yer aldı. 

TRT Haber sitesinde yayınlanan Cumhurbaşkanı'nın Kırgızistan ziyareti haberine bu linkten ulaşılmaktadır.

TOBB tarafından  30 Nisan-12 Mayıs 2015 tarihleri arasında düzenlenen ve Ankara Şanlıurfa, Gaziantep ve İstanbul illerini kapsayan TOBB 18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Kırgızistan'dan katılan ZAVURBEK TURMANİDZE inşaat malzemesi üreten, gaz beton ve pare taş üretimi yapan şirkette üst düzey yöneticidir. Kırgızistan MÜSİAD Derneği üyesidir.