19. TKG programına Türkmenistan'dan katılan ALTYN NURMUHAMMEDOVA tercüme ve danışmanlık hizmetleri veren şirkette yönetici olarak görev yapmaktadır. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 08-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girimciler Programı  kapsamında Ankara, Polatlı, Kocaeli, Gebze ve İstanbul'da  Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları ziyaret edilmiş ve ikili iş görüşmeleri  düzenlenmiştir.

19. TKG programında gerçekleşen etkinliklere ait fotoğrafları özel bir facebook sayfasında albümler halinde arşivlemiştir. 19. TKG fotoğraf albümlerine ulaşmak için bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir.

Arnavutluk'tan 9. TKG üyesi ARNOLA ÇEKA  (sağda), 21-24 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen 25. Tiran Uluslararası Fuarı'na katılan Türk firmalarının stantlarını ziyaret etti.

Bir sanayi, ticaret, yatırım ürün ve hizmetleri fuarı olan 25. Tiran Uluslararası Fuarının Türkiye milli katılım organizasyonu İstanbul Ticaret Odası tarafından düzenlenmiştir. 

TOBB tarafından 12- 29 Ekim 2008 tarihlerinde  Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen  9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılan ARNOLA ÇEKA başkent Tiran'da bulunan T.C. Ticaret Müşavirliğinde yerel uzaman olarak görev yapmaktadır. 

ARNOLA ÇEKA'nın fuar izlenimlerine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

Haberler com sitesinde yayınlanan fuar açılış haberine bu inkten ulaşılmaktadır.

Bulgaristan'dan 1. TKG programı üyesi AYNUR ENGER (solda) kızı Yasemin'in Cardiff Üniversitesi'nden mezuniyet törenine eşi ile birlikte katıldı. Değerli arkadaşımızı ve kızını kutluyor, başarılar diliyoruz.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Bursa ve İstanbul'da düzenlenen 1. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı AYNUR ENGER programa  katıldığı sırada plastik doğrama sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde yönetici olarak görev yapmaktaydı.

19 Haziran-06 Temmuz 2005 tarihleri arasında düzenlenen 1. TKG programına Batı Trakya’dan  2 kişi, Kosova’dan 3 kişi, Makedonya’dan 2 kişi, Bulgaristan’dan 2 kişi, Romanya’dan 1 kişi ve Irak’tan 11 kişi olmak üzere toplam 21 katılımcı iştirak etmiştir. 

Ailesi le birlikte ziyaret ettiği Doğu Karadeniz Bölgesi'ni çok beğenen  köylerin doğal ortamını yakından gören 12. TKG üyesi YULİYA KUCHMA'nın Ayder Yaylası  ziyaretine ait farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür. 

Ukrayna'dan 12. TKG programı katılımcısı YULIYA KUCHMA Türkiye'de bulunduğu sırada, ailesi ile birlikte her fırsatta ülkenin farklı  bölgelerini ziyaret etmekteydi.

8-19 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara, Karaman, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen TOBB 12. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na 21 ülke ve 3 özerk bölgeden 42 girişimci iştirak etmiştir.

12. TKG programına  Ukrayna'nın başkenti Kiev'den katılan YULİYA KUCHMA danışmanlık ve tercüme şirketi sahibidir.  

12. TKG üyesi YULİYA KUCHMA Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosluğunda Kültür Ataşesi olarak görev yapan eşi ve çocukları ile birlikte Haziran 2011-Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul'da yaşadı.

15. TKG üyesi, MECBURE EFRAHİMOVA  Atina'da diplomat ailesi yanında görevli olduğu sırada, 20 Ekim 2018 Cumartesi günü ünlü Akropolis'i gezdi. 

15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Bulgaristan'dan katılan  MECBURE EFRAIMOVA Balkan Türk Kadınlar Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır.  Türkiye ile Kültürel İlişkiler GÜNEŞ Derneğinin kurucu başkanıdır. Dernek tarafından, Türk dilini ve kültürünü yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Ayrıca Türk ve Azerbaycan Diyaspora Koordinasyon Komisyon üyesidir. Bir süre İstanbul'da çalıştıktan sonra 2018 Eylülünden itibaren  Yunanistan'ın başkenti Atina'da çalışmaya başlamıştır.

15. TKG üyesi MECBURE EFRAHIMOVA'nın Atina günleri izlenimlerine ait  farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

12-23 Eylül 2012 tarihleri arasında Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul illerinde düzenlenen 15. TKG programına  22 ülke ve 4 özerk bölgeden 47 girişimci iştirak etmiştir.

TOBB tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul'da düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Rusya Federasyonu'na bağlı TATARİSTAN  Özerk Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'dan katılan YULİYA STRUNENKOVA turizm ve konaklama hizmetleri sektöründe çalışmaktadır.

17. TKG üyesi YULİYA STRUNENKOVA programdan sonra  evlenerek, Türkiye'ye yerleşmiştir. Bir süredir Antalya'da yaşamaktadır. 

17. TKG  programı kataılımcısı YULIYA STRUNENKOVA'nın Aralık 2017'de Antalya'da porrtakal hasadı anılarına ait farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşılmaktadır. 

1-13 Mart  2014 tarihleri arasında Ankara, Bursa, Mersin, Adana ve  İstanbul illerinde düzenlenen TOBB 17. TKG programına  yirmi üç ülke ve iki özerk bölgeden kırkdört  kişi katılmıştır.