18. TKG programına Kırgızistan'dan katılan ZAVURBEK TURMANİDZE(soldan 3.) T.C.Bişkek Büyükelçisi başkanlığında 10 Kasım 2018 Cumartesi günü  Atatürk Parkında düzenlenen "Atatürk'ü Anma Töreni"ne katılarak saygılarını ifade etti. 

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün edebiyete intikalinin 80. yıldönümü münasebetiyle başkent Bişkek'te düzenlenen törende, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi CENGİZ KAMİL FIRAT (soldan 8.), Manas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Balcı, TİKA Bişkek Program Koordinatörü Ali Muslu, müşavirler, ataşeler, öğretmenler, Türk kurum ve kuruluşların yetkilileri Türk ve Kırgız vatandaşları ile öğrenciler Atatürk Parkındaki Atatürk heykeline çiçek bıraktı, bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat'ın evsahipliğindeki tören, büyükelçilik konutunda saat 09.05'de bayrağımızın yarıya indirilmesi ve İstiklal Marşı'nın okunması ile devam etti. Son olarak öğrenciler tarafından Atatürk'ün sevdiği Türküler söylendi ve Atatürk hakkında şiirler okundu. Büyükelçi Cengiz Kamil Fırat'ın günün anlam ve önemini vurgulayan konuşması ile son bulan anlamlı tören sayesinde Atatürk Kırgızistan'da da anıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Giriimciler Programı'na Kırgızistan'dan katılan ZAVURBEK TURMANİDZE,  inşaat malzemesi üreten, gaz beton ve pare taş üretimi yapan şirkette üst düzey yöneticidir. MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ahıska Türküdür.

Almanya'dan 18. TKG programı heyet başkanı SALİH TAŞDİREK (sağdan 4.) ve 21. TKGprogramı katılımcısı MEHMET KOCAGÖL (sağdan 2.) Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ulu önder MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ün ebediyete intikalinin 80. yıl dönümü nedeniyle  T.C. Frankfurt Başkonsolsoluğu tarafından 10 Kasım 2018 Cumartesi günü  Türk Kültür Merkezi salonunda düzenlenen  "10 Kasım Atatark'ü Anma" töreninne katıldı. 

"10 Kasım Atataürk'ü Anma Töreni"ne ait farklı fotoğraflara ulaşmak için Frankfurt Başkonsolosluğu'nun facebook sayfasının bu linkini tıklamak yeterli olacaktır.

"10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni"ne ait farklı fotoğraflara MEHMET KOCAGÖL'ün facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

5. TKG programına Romanya'nın Köstence kentinden katılan NURTEN MAHMUDİ  (sağ başta) 10 Kasım 2018 Cumartesi günü Romanya Demokrat Türk Birliği heyeti ile Atatürk anıtına çiçek bırakarak, saygılarınuı sundu.

NURTEN MAHMUDİ ve arkadaşlarının 10 Kasım  Atatürk'ü Anma Töreni'ne ait farklı fotoğraflarına  arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından Ankara ve İstanbul'da düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı NURTEN MAHMUDİ  aile şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır. Ayrıca gönüllü olarak, Türk çocuklarına ve gençlerine  Türkçe dersi vermekte, Türk kültürünü korumak ve güçlendirmek için gerçekleştirilen  kültürel ve soyal faaliyetlere destek olmakta, folklor gruplarını çalıştırmaktadır. Romanya Demokrat Türk Birliği üyesidir.

Almanya'dan 11. TKG üyesi Dr. NEJAT DOĞAN (solda) ve Daimler Türk Treff  takım arkadaşları ile birlikte T.C. Tokyo Büyükelçiliği tarafından 10 Kasım 2018 Cumartesi günü düzenlenen Atatürk'ü Anma Töreni'ne katıldı.

T.C. Tokyo Büyükelçiliğinde düzenlenen Atatürk'ü anma törenine ait farklı fotoğraflara Büyükelçiliğin facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Almanya'dan katılan makine mühendisi Dr. NEJAT DOĞAN  Daimler Türk Treff ekibinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak biir süüredir Japonya'nın başkenti Tokyo'da görev yapmaktadır. 

16. TKG programına Kazakistan'dan katılan YERZHAN AZHİBEKOV  Anırtkabir ziyaretine ait  fotoğrafı paylaşaraki Atatürk'ün  vefatının 80. yılını anan  Türkiye'deki dostlarını selamladı. 

TOBB tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul'da düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı YERZHAN AZHİBEKOV yatırım danışmanlığı alanında faaliyet gösteren şirkette yöneticidir.