11. TKG programına Bulgaristan'dan katılan Avukat SEVİNCH KARAOĞLAN (sağ başta) T.C. Sofya Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına her yıl olduğu gibi bu yıl da memnuniyetle  katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 18. TKG programına Bulgaristan temsilcisi olarak katılan EDİS EMRE  (2. sırada, solda), Cumhuriyet Bayramı davetine dernek üyesi arkadaşları ile birlikte katıldı.

Başkent Sofya'da Ramada otelde düzenlenen VVCUmhuriyet Bayramı resepsiyonuna Bakanlar, Bakan Yardımcıları olmak üzere Bulgaristan devletinin ve kurumlarının temsilcileri, Başmüftü ve Bölge Müftüleri, Kordiplomatik, Parlamenterler, T.C. vatandaşları ve soydaşlardan oluşan 800’ü aşkın davetli katılmıştır. 95. Yıldönümü vesilesiyle Bulgaristan’da konserler veren Devlet Çoksesli Korosu da Resepsiyonumuzda iki ülke milli marşları ile ortak ezgileri içeren şarkıları seslendirmiştir. 

T.C. Sofya Büyükelçiliği'nin facebook sayfasında yayınlanan Cumhuriyet Bayramı'nın 95.yılı kutlama etkinliğine ait farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır.  

TOBB tarafından Ankara, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Bulgaristan'dan katılan Avukat  SEVİNCH KARAOGLAN, Türk ve Bulgar Kadınları Dostluk Derneği Başkanı olduğu dönemde Türk kültürünü kormak ve geliştirmek için düzenlenen etkinliklerde gönüllü olarak görev üstlenmiştir.

11. TKG  üyesi SEVİNCH KARAOĞLAN'ın 'ın Cumhuriyet Bayramının 95.yılını kutama resepsiyonuna ait farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

TOBB  tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul'da düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Bulgaristan'dan  katılan EDİS EMRE ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren ve iki fabrikada üretim yapan VES şirketinin sahibi ve üst düzey yöneticisidir. Ayrıca; yatırım projeleri, inşaat ve enerji konularında danışmanlık hizmetleri sunan firmanın da kurucusudur. BULTİŞAD (Kuzeydoğu Bulgaristan Bulgar Türk Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı  ve DTİK Balkanlar Komitesi Baskan Yardımcısıdır.