TOBB tarafından düzenlenen 19. TKG programına Kırgızistan'dan katılan ELVİRA BOROMBAEVA (sol başta) T.C. Bişkek Büyükelçisi CENGİZ KAMİL FIRAT'ın ev sahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına katılarak, Büyükelçi ve eşine iyi dileklerini sundu.

T.C. Bişkek Büyükelçiliği tarafından Dasmiya Ayköl Ordo Otantik Restaurant'ta verilen resepsiyona, bakanlar, milletvekileri, bürokratlar, güvenlik güçleri temsilcileri, diplomatlar, sanat, kültür ve spordünyasından isimler, akademisyenler, bilim adamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Türk vatandaşları ve çok sayıda davetli katıldı.

T.C. Bişkek Büyükelçilliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına ait farklı fotoğraflara Büyükleçiliğin facebook  sayfasının bu linkinden ulaşmak mümkündür.

TOBB tarafından düzenlenen 19. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı ELVİRA BOROMBAEVA enerji, is geliştirme ve hukuk alanlarında danışmanlık hizmeti veren şirket sahibi ve üst düzey yöneticidir. NABA (Ulusal İş Dernekleri Birliği ve Küçük HES Birliği Başkanlık görevlerini yürütmektedir. Yatırım Kurulu ve Yolsuzluk Forumu üyesidir. Ayrıca Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Kadın Komisyonu Başkanıdır.

20. TKG programına Türkmenistan'dan katılan Dr. DOVRAN ORAZGYLYJOV (sol başta) ve 12. TKG üyesi MERDAN GURBANDURDYEV (soldan 2.), T.C. Aşkabat Büyükleçiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılarak Büyüleçi MUSTAFA KAPUCU'ya  iyi dileklerinii sundu.

Atavatan Türkmenistan Dergisinde yayınlanan Cumhuriyet Bayramı kutlama töreni haberine ve farklı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktıır.

TOBB tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'da düzenlenen 12. Türkçe Konuşan  Girişimciler Programı'na Türkmenistan'dan katılan  MERDAN GURBANDURDYEV  inşaat, mühendislik, turizm ve genel ticaret alanında faaliyet gösteren şirkette üst düzey yönetici olarak görev yapmaktadır.
 
TOBB tarafından düzenlenen 20. Türkçe Konuşan Girişimciler Pprogramı katılımcısı Dr. DOVRAN ORAZGYLYJOV Türk ve yabancı şirketlere hukuk, yönetim, muhasebe konularında hizmet sunan, medya, tercüme, eğitim ve insan kaynakları konularında faaliyet gösteren, “Atavatan Türkmenistan” internet gazetesini yayınlayan şirketler grubu sahibidir.