alt

15. TKG programına Afganistan'dan katılan SAYED BABÜR JAMALUDDİN (ortada) 20 Ekim 2018 tarihinde yapılacak genel seçimler için milletvekili adayı oldu.

alt

15. TKG programı katılımcısı SAYED BABUR JAMAL'ın  (ortada) seçim çalışmalarına ilişkin farklı fotoğraflara bu linkten ulaşmak mümkündür. 

Afganistan Seçim Komisyonu Başkanı  Kabil'de düzenlediği basın toplantısında, milletvekili ve ilçe meclisi seçimlerinin 20 Ekim 2018 tarihinde  yapılacağını açıkladı. Afganistan kimliğini taşıyan herkesin seçimlere katılabileceği, kimliği olmayanlara da yakında kimlik dağıtılacağı açıklamada belirtildi. Ayrıca güvenlik sıkıntısı bulunan bölgelerde yaşayanların da güvenli bölgelere giderek kayıt yaptırdıktan sonra oy kullanabileceği vurgulandı. 

Seçimlerin şeffaf geçmesi için ciddi çalışma yürüttüklerini dile getiren Seçim Komisiyonu Başkanı, bu konuda halkın da desteğini istediklerini vurguladı ve seçmenlerin oylarını kullanmaları için 14 Nisan'dan itibaren kayıtlarını yapmaya başlaması gerektiğinin altını çizdi.

alt

Afganistan ulusal birlik hükümetinin anlaşmasına göre, milletvekili ve il meclisi seçiminin 2015 yılında yapılması gerekiyordu ancak söz konusu seçimler devlet başkanının özel kararıyla ertelenmişti.

Karar gazetesinde yayınlanan haberin ayrıntılarına bu linkten ulaşılmaktadır.

Star gazetesinde yayaınlanan seçim haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

TOBB  tarafından Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul illerinde düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na  Afgaistan'dan katılan SAYED BABÜR JAMALUDDİN Kabil ve Mezarı Şerif kentlerinde büyük askeri inşaat ihalelerinde yerel ortak olarak inşat işleri yükleniciliği yapan şirket sahibidir.  Ayrıca, lojistik, tedarik ve ithalat konularında faaliyet gösteren  ikinci bir şirketin sahibidir.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 9. TKG programına Afganistan'dan katılan KHAN  MURAD HAMIDI (soldan 4.) 20 Ekim 2018 tarihinde yapılacak milletvekili seçimleri için Cevizcan ilinden bağımsız aday oldu.

.alt

TOBB  tarafından  12-27 Ekim 2008 tarihleri arasında Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde  düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı KHAN MURAD HAMIDI (ortada), inşaat sektöründe faaliyet gösteren şirket sahibi. Şirket her türlü bina inşaatı, askeri binalar, prefabrik  konutlar yanı sıra; asfalt ve stabilize yol yapımı, köprü ve diğer altyapı işleri ile bu işlerin projelendirme faaliyetleri ile ilgilenmektedir. Ayrıca Afganistan'da kurulan ilk film yapım şirketini ortağıdır. İlk uzun metrajlı filmleri ödül almıştır.

alt

Ailesini Ankara'ya yerleştiren  9. TKG üyesi MURAD HAMİDİ, üniveriste öğğrenimini Türkiye'de tamamlamıştır. Ayrıca, Atılım Üniversitesinden 2017'de  Yüksek Lisans diploması almıştır. Halen ODTÜ'de Ulsulararsı İlşkiler Bölümünde doktora  yapmaktadır ve yarı zamanlı olarak Ankara'da yaşamaktadır.  

9. TKG programı katılımcısı KHAN MURAD HAMIDI 'nin seçim çalışmalarına ait farklı fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasının bu llinkinin ziyaret edilmesi  gerekmektedir.

Afganistan'da yapılacak seçimlerde aday olan TKG üyelerimizi  kutluyor, hayırlı olsun diyor ve başarılar diliyoruz.