alt

2. TKG programına Köstence'den katılan MELEK AMET (ayakta) Romanya Demokrat Birliği Kadın Komisyonu Başkanı olarak düzenlediği "Nevruz ve Hıdırellez Sempozyumu'na T.C. Köstence Başkonsolosu UYGAR MUSTAFA SERTEL (sol başta) ve eşinin katılımlarından memnun oldu.

alt

5. TKG propgramı üyesi NURTEN MAHMUDİ (sağdan 3.) Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu tarafından  18 Nisan 2018  Çarşamba günü Köstence'de düzenlenen "Nevruz Bayramı ve Hıdırellez Şenliği"  etkinliğine katılarak, destek verdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Biirliği tarafından Ankara ve İstanbul'da düzenlenen 5. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı NURTEN MAHMUDİ aile şirketinde yönetici olarak görev yapmaktadır. Ayrıca gönüllü olarak, Türk çocuklarına ve gençlerine  Türkçe dersi vermekte, Türk kültürünü korumak ve güçlendirmek içingerçekleştirilen  kültürel ve soyal faaliyetlere destek olmakta, folklor gruplarını çalıştırmaktadır. 

alt

2. TKG üyesi MELEK AMET (solda)  13 Nisan 2018 tarihinde düzenlenen  Nevruz ve Hıdırellez Sempozyumu'nun  başarılı olaması için  görev ve sorumluluk üstlendi.

TOBB tarafından Ankara, Kayseri ve Nevşehir'de düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Köstence'den katılan MELEK AMET porselen, temizlik malzemesi, plastik ürünler, hediyelik eşya ve zücaciye ticareti yapan şirket sahibidir. Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

alt

2. TKG programı katılımcısı MELEK AMET (sol başta) ve 9. TKG üyesi  DURIE ACCOIUM (soldan 6.) T.C. Köstence Başkosolsu'na ve eşine sempozyuma verikileri destek nedeniyle teşekkür etti. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Romanya'dan katılan  DURIE ACCOIUM  Romanya’da  şirket kuran Türkiyeli firmalara muhasebe ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Romanya Demokrat Türk Birliği üyesidir. 

alt

Romanya Demokrat Türk Birlliği Kadın Komisyonu tarafından düzenlenen  Hıdırellez ve Nevruz Sempozyumuna ait farklı footğraflara bu linkten ulaşmak mümkündür.

Romanmya'da yaşayan Osmanlı ardılıTürk Toplumunun değerlii üyeleri,  çalışkan arkadaşlarımız;  2. TKG programı katılımcısı MELEK AMET, 5. TKG  üyesi NURTEN MAHMUDİ ve 9. TKG üyesi DURİYE ACCOIUM'u kutluyor,, Türk geleneklerini yaşatma çabaları nedeniyle teşekkür ediyoruz.