alt

T.C. Bişkek Büyükelçis CENGİZ KAMİL FIRAT  (soldan 5.)  26 Ocak 2018 tarihinde düzenlenen çalışma yemeğinde, Kırgızistan'da konuşlu Türk işadamları ile Türkiye ile iş yapan veya Türkiye'den mezun olan Kırgız işadamları ile tanıştı. Çalışma yemeğinde İşadamaları Kulübü kurulması için görüş birliğine varıldı.

14. TKG programı katılımcısı AIGUL SAIRAKUNOVA (önde, solda), 15. TKG programı üyesi ERKİNBEK DJOROEV  (ayakta, sağ başta), 16. TKG üyesi MİRBEK OKENOV (arkada, ortada)  çalışma yemeğine katılarak desteklerini ifade ettiler.

alt

T.C. Bişkek Büyükelçisi CENGİZ KAMİL FIRAT'ın (önde, ortada) 1 Şubat 2018 Perşembe günü gerçekleşen EGEMENDİK Türkiye Mezunları Derneği  ziyareti sırasında;15. TKG üyesi ve Egemendik Derneği Başkanı ERKİNBEK DJOROEV (önde, soldan  2.), 16. TKG üyesi MİRBEK OKENOV (ayakta, sol başta), 17. TKG üyesi  NURLAN SULAIMANOV  (ayakta, soldan 2.), 19. TKG üyesi ELVİRA BOROMBAEVA (ayakta,  sağdan 4.), Büyükelçiyi karşılayarak, nezaketi nedeniyle teşekkür ettiler ve yeni görevinde başarılar dilediler.

TKG web sayfasında yayınlanan ziyaret haberine bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

TOBB  tarafından düzenlenen Türkçe Konuşan Girişimciler Programlarına katılan EGEMENDİK Türkiye Mezunları Derneği  üyeleri;15. TKG üyesi ERKİNBEK DJOROEV (önde, soldan  2.), 16. TKG üyesi MİRBEK OKENOV (arka sırada, soldan 2), 17. TKG üyesi  NURLAN SULAIMANOV  (önde, sol başta), 19. TKG üyesi ELVİRA BOROMBAEVA (önde, sağdan 2.) Bişkek'teki görev süresi sona eren  Büyükelçi METİN KILIÇ'ın veda ziyaretinde hazır bulunarak, Büyükelçi'ye dernek  faaliyetlerine vermiş olduğu destek nedeniyle teşekkür ettiler.

Ankara, Afyonkarahisar, Denizli ve İstanbul'da düzenlenen 14.Türkçe Konuşan Girişimciler Pprogramı'na katılan AIGUL SAIRAKUNOVA T.C.Bişkek Büyükelçiliği Ticaret Müşavirliğinde yerel uzman olarak görev yapmaktadır. 

TOBB tarafından Ankara,  Gaziantep, Malatya ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na başkent Bişkek'ten katılan ERKİNBEK DJOROEV inşaat sektöründe faaliyet gösteren, spor salonları, halı saha, tenis kortları vb spor tesisleri inşaatları yapan, spor malzemeleri ve ekipmanları toptan ticareti ile uğraşan, uluslar arası sigorta şirketlerine ülke genelinde hizmet sunan şirketler grubu sahibidir. Egemendik-Türkiye Mezunları Derneği Başkanıdır. 

TOBB tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul'da düzenlenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılan MİRBEK OKENOV,Türkiye Mezunları Egemendik Derneği Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.  Ankara'da bulunan  Ortadoğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesinden mezundur.

Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul'da düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı NURLAN SULAIMANOVsigorta şirketinde yönetici olarak çalışmaktadır. Türkiye Mezunları Egemendik Derneği üyesidir. Ayrıca kendisinin halı yıkama fabrikası vardır. Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak  görev yapmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Polatlı,  Kocaeli, Gebze ve İstanbul'da düzenlenen  19. TKG Programı katılımcısı ELVİRA BOROMBAEVA  enerji, is geliştirme ve hukuk alanlarında danışmanlık hizmeti veren şirket  sahibi ve üst düzey yöneticidir. NABA (Ulusal İş Dernekleri Birliği ve Küçük HES Birliği Başkanlık görevlerini yürütmektedir. Yatırım Kurulu ve Yolsuzluk Forumu üyesidir. Ayrıca Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Kadın Komisyonu Başkanıdır.