alt

2. TKG programına Romanya'dan katılan MELEK AMET (sağdan 2.) ve 9. TKG programı katılımcısı DURİE ACCOIUM (sağ başta)  9 Şubat 2018 Cuma günü "Aile Sağlığı Eğiitmi" konusunda bir seminer düzenleyerek, Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu üyelerinin diyabet ve beslenme hastalıkları, kardiyovasküler hastalık ve çocuk sağlığı konularında bilgilenmelerini sağladı. 

Seminere, Romanya Demokrat Türk Birlliği'nin Köstence,Tulça, Medgidia,Cobadin,Tuzla,Cumpana Cernavoda ve Mangalia şubelerinden kadın üyeler katılarak, sunumları dinledi ve konuşmacılara sorulara yöneltti.

T.C. Köstence Başkonsolosu Mustafa Uygar Sertel’in eşi Özlem Sertel de seminere katılarak destek verdi.

Aile Sağlıği Eğiitmi konusunda düzenlenen seminere ilişkin farklı fotoğraflara 2. TKG üyesi MELEK AMET'in facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır.  

alt

TOBB tarafından Ankara, Kayseri ve Nevşehir'de düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Köstence'den katılan MELEK AMET (sağ başta)  porselen, temizlik malzemesi, plastik ürünler, hediyelik eşya ve zücaciye ticareti yapan şirket sahibidir. Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

2. TKG programı katılımcısı MELEK AMET'in facebook sayfasına ait bu linki ziyaret ederek, seminere ilişkin  farklı fotoğraflara ulaşmak mümkündür. 

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı DURIE ACCOIUM (solda) Romanya’da  şirket kuran Türkiyeli firmalara muhasebe ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Romanya Demokrat Türk Birliği kadın Komisyonu Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. 

Değerli arkadaşlarımızı Türk soydaş kadınlar için yaptıkları gönüllü çalışmalar nedeniyle kutluyor, başarılar diliyoruz.