alt

5. TKG programına Afganistan'dan katılan ZARİF RAHMETOĞLU (solda)  başkent Ankara'da bir yemek daveti düzenleyerek, İslam İşbirliği Teşkilatı'nın Kabil  temsilcisi olarak atanan Büyükelçi HÜSEYİN AVNİ BOTSALI'yı (ortada) Afganistan'da görev yapan üst düzey bürokrat ve işadamları ile tanıştırdı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından düzenlenen 11. TKG programına başkent  Kabil'den katılan SABRUDDIN ABDURAHMAN RAHMANİ (sağda) akşam yemeğinde, Büyükelçi HÜSEYİN AVNİ BOTSALI ile tanışmaktan memnun oldu. 

alt

Ankara'nın Balgat semtinde "Mersinli Ciğerci Apo" adlı et lokantasında düzenlenen akşam yemeğine  5.TKG üyesi ZARİF RAHMETOĞLU'nun babası  (ortada) ve kardeşleri ile,  Ankara'da yaşayan Özbek kökenli  Afganlılar  ile Afganisitan'dan gelen konuk bürokratlar katıldı. 

alt

TOBB tarafından Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen  5. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Afganistan'dan katılan  ZARİF RAHMETOĞLU (sol başta) inşaat sektöründe faaliyet gösteren, Afganistan'da anahtar teslimi hastane projeleri gerçekleştiren HUMA Grup şirketlerinin sahibidir. Ayrıca inşaat malzemeleri üretimi ve ilaç ticareti yapmaktadır.  

alt

MURAT KARAKUŞCU (solda) Büyükelçi HÜSEYİN AVNİ BOTSALI (sağda) ile birlikte Afgan konuklarla tanışmaktan memnun oldu.

Afganistan kökenli işadamlara ve bürokratlarla tanışma yemeğine ait farklı fotoğraflara Büyüklelçi HÜSEYİN AVNİ BOTSALI'nın facebook albümünün linkinden ulaşmak mümkündür. 

alt

5. TKG üyesi ZARİF RAHMETOĞLU (ortada) , 11  TKG  üyesi SABRUDDİN RAHMANİ (sağda), JAMSHİD RAHMETOĞLU (arkada) ve TİKA'nın Mezar-ı Şerif Bölgesinde işlettiiği hastanelerin koordinatörü olarak görev yapan Dr. HAMİD YOLDAŞ (sol başta)  Türkiye'deki üniversitelerde öğrenim görmüştür. Türkiye mezunu dostlarımıza ülkemizle işbirliğini sürdürmeleri nedeniyle teşekkür ediyoruz.  

alt

TOBB tarafından Ankara, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 11. Türçe Konuşan Girişimciler Programı'na Afganistan'dan katılan SABRUDDIN ABDURAHMAN RAHMANİ  (sağda)inşaat sektöründe taahhüt işleri yapan şirket sahibidir. Ayrıca film yapımcısı olarak faaliyet göstermektedir. Bir süre önce evini İstanbul'a taşıyarak, Beyliikdüzü'ne yerleşmiştir. Aydın Afgan Derneği'nin başkanıdır. İstambul'da Beylikdüzü bölgesidne yayaşayan Afganlıları biraraya toplamak üzere bir dernek kurmak üzere hazırlıklara başlamıştır.se