alt

T.C. Bişkek Büyükelçisi CENGİZ KAMİL FIRAT'ın (önde, ortada) 1 Şubat 2018 Perşembe günü gerçekleşen EGEMENDİK Türkiye Mezunları Derneği  ziyareti sırasında;15. TKG üyesi ve Egemendik Derneği Başkanı ERKİNBEK DJOROEV (önde, soldan  2.), 16. TKG üyesi MİRBEK OKENOV (ayakta, sol başta), 17. TKG üyesi  NURLAN SULAIMANOV  (ayakta, soldan 2.), 19. TKG üyesi ELVİRA BOROMBAEVA (ayakta,  sağdan 4.), Büyükelçiyi karşılayarak, nezaketi nedeniyle teşekkür ettiler ve yeni görevinde başarılar dilediler.

T.C.Bişkek Büyükelçiliği Egemendik Türkiye Mezunları Derneği'nin faaliyetlerini izlemekte ve desteklemektedir.

alt

T.C. Bişkek Büyükeçisi CENGİZ KAMİL FIRAT'ın ziyaretine  ait farklı fotoğraflara Egemendik Derneği'nin facebook sayfasının linklinden ulaşılmaktadır. 

alt

T.C. Bişkek Büyükelçiliği facebook sayfasında yayınlanan ziyaret haberine  ve farklı fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır..

alt

19. TKG üyesi ULUKMAN BAPAEV  (sol başta) ve 18. TKG programı katılımcısı MİRBEK KAZANBAKOV (soldan 2.)  Büyükelçi CENGİZ KAMİL FIRAT'ın Egemendik Derneği ziyararetinde hazır bulundular.

 alt

19. TKG üyesi ELVİRA BOROMBAEVA (soldan 2.) ve 16. TKG üyesi MİRBEK OKENOV  (sağdan 2.)  Egemendik Derneği'nin gerçekleştirdiği projeler konusunda Büyükelçi CENGİZ KAMİL FIRAT'a sunum yaptı.

TOBB tarafından Ankara,  Gaziantep, Malatya ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na başkent Bişkek'ten katılan ERKİNBEK DJOROEV inşaat sektöründe faaliyet gösteren, spor salonları, halı saha, tenis kortları vb spor tesisleri inşaatları yapan, spor malzemeleri ve ekipmanları toptan ticareti ile uğraşan, uluslar arası sigorta şirketlerine ülke genelinde hizmet sunan şirketler grubu sahibidir. Egemendik-Türkiye Mezunları Derneği Başkanıdır. 

TOBB tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul'da düzenlenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılan MİRBEK OKENOV,Türkiye Mezunları Egemendik Derneği Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.  Ankara'da bulunan  Ortadoğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesinden mezundur.

17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı NURLAN SULAIMANOVsigorta şirketinde yönetici olarak çalışmaktadır. Türkiye Mezunları Egemendik Derneği üyesidir. Ayrıca kendisinin halı yıkama fabrikası vardır. Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak  görev yapmaktadır.

18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı MİRBEK KAZANBAKOV  PVC kapı ve pencere sistemleri ticareti yapan şirkette üst düzey yöneticidir. 

19. TKG Programı katılımcısı ELVİRA BOROMBAEVA  enerji, is geliştirme ve hukuk alanlarında danışmanlık hizmeti veren şirket  sahibi ve üst düzey yöneticidir. NABA (Ulusal İş Dernekleri Birliği ve Küçük HES Birliği Başkanlık görevlerini yürütmektedir. Yatırım Kurulu ve Yolsuzluk Forumu üyesidir. Ayrıca Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Kadın Komisyonu Başkanıdır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Polatlı, Kocaeli, Gebze ve İstanbul'da  düzenlenen 19. TKG programına katılan ULUKMAN BAPAEV Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'de yaşamaktadır.  İstanbul'da bulunan Boğziçi Üniversitesi Turizm bölümü mezunudur. Turizm alanında faaliyet gösteren şirket ortağı ve üst düzey yöneticisidir.