alt

7. Türkçe Konuşan Girşimciler Programı'na Kosova temsilcisi olarak katılan  ERGİN ZURNACI arkadaşımızı 25 Ocak 2018 Perşembe günü maalesef kaybetmiş bulunuyoruz. 

Kederli ailesine, yakınlarına, 7. TKG programı üyelerine, Türkçe Konuşan Girişimciler topluluğuna başsağlığı ve sabır diliyoruz.

alt

ERGİN ZURNACI  (ortada)  Kosova'nın tarihi Prizren kentinde yaşayan ve  tasarım, reklam, promosyon alanında faaliyet gösteren, matbaa işleten, baskı yapan şirket sahibiydi.

7. TKG programı katılımcısı ERGİN ZURNACI arkadaşımız, kurucu üyesi olduğu Esnaf Prizren İşadamları Derneği'ni desteklemiş, faaliyetlerine katkıda bulunmuş ve  Kosova'da yaşayan Türk toplumu için özverili çalışmalarıyla tanınmıştır. 

alt

7. TKG programına Kosova'dan katılan ERGİN ZURNACI (solda)  dönem arkadaşı İran temsilcisi FERİD REVANİ KAZYANI (sağda)  25  Ekim 2007  Perşembe günü öğleden sonra,  rehber eşliğinde gerçekleşen İstanbul Boğaz'ında tekne gezisi sırasında, arka fonda Boğaz Köprüsü, sol tarafta Dolmabahçe Sarayı görüntüsü eşliğinde dostluklarını bu özel  fotoğrafla tescil etmişlerdi.

alt

 Dünya Türk İş Konseyi (DTİK)  tarafından 10-11 Nisan 2009 tarihlerinde İstanbul’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda düzenlenen Dünya Türk Girişimciler Kurultayı'nı Kosova'dan  5. dönem üyesi GANİ KASTRATİ (solda) ve  7. dönem üyesi ERGİN ZURNACI (ortada) birlikte izlemişti.

alt

TOBB tarafından düzenlenen 7. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kosova'dan katılan ERGİN ZURNACI (solda) ve Azerbaycan temsilcisi CAVİD SADİGOV (sağda)  17 Şubat 2008 Cumartesi günü karlı bir havada İstanbul'da Kanyon Alışveriş Merkezinde buluşarak ortak anılarını tazelemiş ve dönem arkadaşlarından söz etmişlerdi.

alt

7. TKG üyesi ERGİN ZURNACI  (sağdan 2.) dönem arkaadaşı CAVİD SADİGOV'u  (sol başta) eşi, baldızı ve kızı ile kanyon AVM'de tanıştuırmış ve hatıra fotoğrafında buluşturmuştu. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından, Balkanlar, Kafkasya, Ortadoğu ve Orta Asya vb bölge ülkelerinde yaşayan ve Türkçe konuşan girişimcilere TOBB'un  tanıtılması ve Türkiye ile ticari bağlarının güçlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla 18-30 Ekim  2007 tarihleri arasında “7.Türkçe Konuşan Girişimciler Programı” düzenlenmiştir.