alt

Pazar araştırması ve son teknolojik ürünleri incelemek üzere arkadaşları ile birlikte Dubai'yi ziyaret eden Kırgızistan'dan 9. TKG üyesi TARİEL SULTANOV (soldan 2.) 14 Ocak 2018 Pazar günü  şehrin popüler meydanında mola verdi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kırgızistan'ı temsil eden TARİEL SULTANOV inşaat sektöründe faaliyet gösteren, kağıt peçete vb. üretim ve dağıtımı ile reklam, grafik ve baskı işleri yapan şirket sahibidir.. JIA Genç İşadamları Derneği ve IYIK ATAYURT Vakfı üyesidir.

alt

TOBB  tarafından düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girşimciler Programı katılımcısı TEMİRLEN SARLYKBEK UULU ziyaretçi geleneğini sürdürerrek, ünlü Burj Khalifa kulesinin önündki meydanda sergilenen su oyunlarını izledi. 

10. TKG programına Kırgızistan'dan katılan TEMİRLAN SARLYKBEK UULU  2017 yılı Kasım ayının son günlerinde  Dubai'yi yeniden ziyaret ederek, tatil yaptı.

TEMİRLAN SARLYBEK UULU'nun  Dubai'deki ünlü Mucize Bahçe-çiçekli park ziyaretine ait fotoğraflara arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'da düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'den katılan TEMİRLAN SARLYKBEK UULU toplu yemek üretimi, mobilya sektöründe fason imalat yapan ve bilgisayar kursu ile dil kursları düzenleyen şirketler sahibidir. 

TEMİRLAN SARLYKBEK UULU geliştirmiş olduğu Kozu Grill markası ile ABD’de bayilik vermiştir. Dağ oteli ile turizm işletmeciliği yapmaktadır. Türk ortağı ile Kırgızistan'da beton üretim tesisi kurmuştur. Temsilcilik alarak, Bişkek'te  ev tekstili alanında Türkiye'nin önde gelen markası  "Özdilek" mağazası açmıştır.

Ankara'da Hacettpe Üniversitesi Felsefe Bölümü'nü bitiren 10. TKG üyesi TEMİRLAN SARLYKBEK UULU Siyasal Bİlgiler Fakültesi'nde Yüksek Llsans yapmıştır. Ünlü Manas Destanı'nı kısaltarak Türkçe, ingillizce ve Ruca olarak aynı kitapta 3 dilde ve  resimli olarak yayınlamıştır.

alt

12. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Irak'ın Kerkük ilinden katılan ve heyet başkanlığı görevini üstlenen SUPHİ MUTAPÇI (sağda)  12 Ocak 2018 tarihinde Birleşik Arap Emirlikleri'nin en önemli kenti Dubai'yi ziyaret ederek, pazar araştırmasının yanı sıra dostlları ile çevreyi gezdi.

SUPHİ MUTAPÇI'da ziyaretçi geleneğini sürdürerek, ünlü  Burj Khalifa kulesinin önündeki meydanda çekilen fotoğraf ile Dubai gezisini tescil etti.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 12. TKG Programı heyet başkanı SUPHİ MUTAPÇI'nın Dubai izlenimlerine ait farklı fotoğraflara arkadaşımızın facebook  sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır. 

Irak'ta genel ticaret ve oto yedek parça ticareti yapan şirket sahibi olan SUPHİ MUTAPÇI Türkmen İşadamları Derneği Başkanıdır. 

SUPHİ MUTAPÇI'nın Dubai gezisine ait farklı fotoğralara bu linkten de ulaşılmaktadır. 

alt

Kosova'dan 18. TKG üyesi NADİR SHANTİRİ  (soldan 2.) ve yakınları  ünlü Burj Khalifa kulesi ile aynı fotoğraf karesinde buluşarak, Duba'nin ziyaretçi geleneğine katkıd abulundu. 

18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kosova'dan katılan NADİR SHANTİRİ aile üyeleri ile birlikte 16-23 Aralık 2017 tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri'ni ziyaret ederek, Dubai ve Abu Dhabi şehirlerinin turistik bölgelerini gezdi.

18. TKG üyesi NADİR SHANTİRİ'nin Dubai tatilinde ziyaret ettiği "Miracle Garden" Mucize Bahçe adlı çiçekli parkın  fotoğraflarına ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkin ziyaret ediilmesi önerilmektedir.

18. TKG programına  Kosova'nın Prizren şehrinden katılan NADİR SHANTİRİ gıda sektöründe faaliyet gösteren, kırmız et ve kuru et üretimi yapan şirket sahibidir. Prizren İşadamları ve Esnafları Derneği üyesidir.