alt

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'nda Kırgızistan'ı temsiil eden ERKİNBEK DJOROEV (solda) Egemendik Türkiye Mezunları Derneği'nin Başkanı olarak iki ülke raasında eğitim işbirllğinin başlamasının 25. yıl dönümünü kutlamak ve faaliyetler hakkında üyelere bilgi vermek amacıyla  düzenlenen davette konuklarla yakından ilgilendi.

18 Aralık 2017  Pazartesi akşaamı başkent Bişkek'te  Jannat Regency otelin balo salonunda düzennlenen davette üniversite öğrenimini  Türkiye'de yapan çok sayıda dernek üyesi tek tek söz alarak, Türkiye'deki okul günlerine ait  anılarını ve duygularını davetlilerle paylaştı.

alt

16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı ve Egemendik Derneği Genel Koordinatörü MİRBEK OKENOV (soldan 5.) ve 18. TKG programı katılımcısı  MİRBEK KAZANBAKOV (soldan 4.) Türkiye ve Kırgızistan arasında eğiiti alanında işbirliği kurulmasının 25. yıl dönümü davetine katılan dönem arkadaşları ile yeniden görüşmekten çok memnun oldu.

Egemendik Türkiye Mezunları Derneği tarafından eğiitm işbirlliği kurulmasının  25. yılını kutlama etkinliğine  ait farklı fotoğraflara derneğin facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır.

alt

T.C. Bişkek Büyükelçiliği görevini tamamlayan METİN KILIÇ Egemendik Derneği üyelerine Türkiye ile Kırgızistan aasında eğitim  alanında işbirliğinin kurulmasının 25. yılını kutlamak üzere düzenlenen etkinllikte veda etti.

Büyükelçi METİN KILIÇ başkent Bişkek'te görev yaptığı dönemde Egemendik Derneği ve üyeleri ile  biirlkte gerçekleştirdkleri çalışmalardan duyduğu memnuniyeti belirterek, destekleri için yönetim kurulu üyelerine ve Türkiye Mezunlarına teşekkür etti.

alt

18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı üyesi ve Ahıska Türkü  ZAVURBEK TURMANİDZE (solda) dönem arkadaşı MİRBEK KAZANBAKOV'un davetini memnuniyetle kabnul ederek, Egemendiik Derneği'nin 25. yıl kutlama etkinliğine kattıldı. 

alt

 17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı NURLAN SULAIMANOV (arka sırada, ortada)   Egemendik Derneği  Yönetim Kurulu Üyesi olarak, konuklarla yakından ilgilendi.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbul'a düzenlenen   10. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Kırgızistan'dan katılan TEMİRLAN  SARLYKBEK UULU (sağ başta) kurucusu olduğu Egemendik Derneği'nin 25. yıl kutlama programında eski dostları ile buluştu.

 alt

Egemendik Türkiye Mezunları Drneği'nin 25. yıl kutlama etkinliği aile fotoğrafında buluşma ile sona erdi.