alt

Ankara'da  Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde aynı dönemde öğrenim görmüş olan Türkmenistan'dan 15. TKG üyesi NURMUHAMMET ORAZGYLYJOV (solda) ile Kazakistan'dan 19. TKG programı katılımcısı YERBOL JABOLDİNOV (sağda) Türkiye Mezunları Buluşması sırasında yıllar sonra yeniden karşılaşmanın heyecanını paylaştılar. 

Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türkiye Yeniden: Mezun Buluşması"yla Türkiye’de çeşitli üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim alarak ülkelerinde dönen mezunlar bir araya geldi.

Programa, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, büyükelçiler, kurum başkanları, milletvekilleri, STK temsilcileri ve binlerce Türkiye Mezunu katıldı.

Programda ayrıca Türk müteahhitlerine ülkesinin kapısını açarak yurt dışında ilk kez iş yapmalarına imkân sağlayan ve Türk müteahhitlik sektörünün dünyada ikinci olmasında imzası olan Türkiye Mezunu Libya Eski Başbakanı Muhammed El Manguş’un belgeseli izletildi. 

Türkiye Mezunları Buluşmasına ait ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

Türkiye Mezunları Buluşmasına katılan TKG üyeleri Türkmenistan'dan 12. TKG üyesi MERDAN GURBANDURDYEV (sol başta) ve  NURMUHAMMET ORAZGYLYJOV  (sağ başta)  ile Kazakistan'dan  19. TKG üyeleri  MARAT SHYRYMBAYEV  (soldan 3.)  ve YERBOL JABOLDİNOV  (soldan 2.) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı MEHMET KÖSE'ye (sağdan 2.)  teşekkürlerini sundu.

alt

Üniversite öğrenimlerini Ankara'da aynı fakültede, aynı dönemde  tamamlamış olan eski arkadaşlar Kazakistan'dan  19. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı üyesi YERBOL JABOLDİNOV (solda) ile Türkmenistan'dan  15. TKG programı katılımcısı  NURMUHAMMET ORAZGYLYJOV (sağda) yıllar sonra anılarını tazelediler ve dostluklarını güçlendirmeye karar verdiler.

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Malatya ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Türkmenistan'ın başkenti Taşkent'ten katılan   NURMUHAMMET ORAZGYLYJOV ıslak mendil, poşet, ambalaj malzemesi üretimi yapan şirkette üzat düzey yöneticidir. Ayrıca  temizlik malzemesi toptan ticareti ile ilgilenmektedir.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Polatlı, Kocaeli, Gbze ve İstanbul'da  düzenlenen 19. TKG programına  Kazakistan'ınAlmaty kentinden katılan YERBOL JABOLDİNOV  lojistik, taşımacılık, kurye hizmetleri, devletin satın alma ihaleleri, hastane malzemeleri, catering  (hazır yemek) hizmeti, genel ihracat ve ithalat konularında faaliyet gösteren şirket sahibidir. KAZKA ve ABA Dernekleri üyesidir. 

Türkiye Mezunları platformunun resmi facebook sayfasında yayınlanan farklı fotoğraflara ve video görüntülerine bu linkten ulaşılmaktadır

Anadolu Ajansı'nın sitesinde yayınlanan haberin ayrıntılarına ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

DEİK'in web sayfasında yayınlanan Türkiye Mezunları Buluşması haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

Makedonya'da yayınlanan Yeni Balkan Gazetesinde yer alan görüntülü habere bu linkten ulaşılmaktadır.

Gümülcine'de yayınlanan Gündem Gazetesi'nın fotoğraflı haberine bu linkten  ulaşılmaktadır.

En Son Haber sitesinde yayınlanan görüntülü habere ulaşmak için bu linkin tıklanması gerekmektedir.