alt

Türkiye Mezunları Buluşması'na katılan TKG üyeleri Türkmenistan'dan 12. TKG Programı katılımcısı MERDAN GURBANDURDYEV (soldan 2.),  15. TKG Programı üyesi NURMUHAMMET ORAZGYLYJOV  (sağdan 2.), 20. TKG programı üyesi DOVRAN ORAZGYLYJOV  (sağ başta) ve 18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı  MYRAT HYDYROV (soldan 3.)   Kazakistan'dan  19. TKG üyesi  MARAT SHYRYMBAYEV (soldan 5.)  ile kısa sürede arkadaş oldular.

Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türkiye Yeniden: Mezun Buluşması"yla Türkiye’de çeşitli üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim alarak ülkelerinde dönen mezunlar bir araya geldi.

Programa, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, büyükelçiler, kurum başkanları, milletvekilleri, STK temsilcileri ve binlerce Türkiye Mezunu katıldı.

Programda ayrıca Türk müteahhitlerine ülkesinin kapısını açarak yurt dışında ilk kez iş yapmalarına imkân sağlayan ve Türk müteahhitlik sektörünün dünyada ikinci olmasında imzası olan Türkiye Mezunu Libya Eski Başbakanı Muhammed El Manguş’un belgeseli izletildi. 

Türkiye Mezunları Buluşmasına ait ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Mezunları platformunun resmi facebook sayfasında yayınlanan farklı fotoğraflara ve video görüntülerine bu linkten ulaşılmaktadır.

alt

Türkiye Mezunları Buluşmasına katılan TKG üyeleri Türkmenistan'dan 12. TKG üyesi MERDAN GURBANDURDYEV (sol başta) ve 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı  NURMUHAMMET ORAZGYLYJOV  (sağ başta)  ile Kazakistan'dan  19. TKG üyeleri  MARAT SHYRYMBAYEV  (soldan 3.)  ve YERBOL JABOLDİNOV  (soldan 2.) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı MEHMET KÖSE'ye (sağdan 2.)  teşekkürlerini sundu.

alt

Ankara'da  Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde aynı dönemde öğrenim görmüş olan Türkmenistan'dan 15. TKG üyesi NURMUHAMMET ORAZGYLYJOV (solda) ile Kazakistan'dan 19. TKG Programı katılımcısı YERBOL JABOLDİNOV (sağda) Türkiye Mezunları Buluşması sırasında yıllar sonra yeniden karşılaşmanın heyecanını paylaştılar. 

Anadolu Ajansı'nın sitesinde yayınlanan haberin ayrıntılarına ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

DEİK'in web sayfasında yayınlanan Türkiye Mezunları Buluşması haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

Makedonya'da yayınlanan Yeni Balkan Gazetesinde yer alan görüntülü habere bu linkten ulaşılmaktadır.

Gümülcine'de yayınlanan Gündem Gazetesi'nın fotoğraflı haberine bu linkten  ulaşılmaktadır.

En Son Haber sitesinde yayınlanan görüntülü habere ulaşmak için bu linkin tıklanması gerekmektedir.