alt

Türkiye Mezunları Buluşması'na   Sırbistan Sancak'tan katılan 6. TKG üyesi NAZIM MANİÇ (ilk sırada, soldan 6.), 13. TKG üyesi, REŞAD COSOVİÇ (ilk sırada, soldan 3.) ve Bosna Hersek'ten 16. TKG üyesi  AMAR ADİLOVİÇ  (önde, sağdan 5.) Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı tarafından 26 Kasım 2017 Cumartesi günü düzenlenen İstanbul gezisine  ve tekne turuna birlikte katılarak, neşeli anlar paylaştılar.

alt

Bosna Hersek'ten 16. TKG üyesi AMAR ADİLOVİÇ  (ayakta, ilk sırada, sağdan 6.) , Sancak'tan 6. TKG üyesi NAZIM MANİÇ (sağdan 3) ve 13. TKG programı katılımcısı REŞAD COSOVİÇ (sağdan 4.)  rehber eşliğinde gerçekleşen İstanbul şehir gezisi sırasında eski okul arkadaşları  ile hasret giderdiler.

TOBB tarafından düzenlenen 6. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Sırbistan'ın Sancak Bölgesinden Novi Pazar kentinden katılan NAZIM MANİÇ Bosna Hersek'te bulunan Uluslararası Travnik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine mühendislik alanında Türkçe  olarak ders vermektedir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara,  Kayseri ve İstanbul'da düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı RESAD COSOVİÇ  mobilya aksesuarları ticareti yapan şirket sahibidir.  

TOBB tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul'da düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na  Bosna Hersek temsilcisi olarak katılan AMAR ADİLOVİÇ  bilişim alanında faaliyet gösteren ve danışmanlık, büyük işletmelere projelendirme, kurulum ve bakım hizmetleri veren şirket sahibidir. Saraybosna Ekonomi Odası üyesidir. 

alt

6. TKG üyesi NAZIM MANİÇ (arkada) ve 16. TKG üyesi AMAR ADİLOVİÇ (2. sırada, ortada)  Sultanahmet Camiisi  ve  Tarihi Yarımada gezi programından memnun kaldılar.  

Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türkiye Yeniden: Mezun Buluşması"yla Türkiye’de çeşitli üniversitelerde lisans, yüksek lisans ve doktora düzeylerinde eğitim alarak ülkelerinde dönen mezunlar bir araya geldi.

Programa, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, büyükelçiler, kurum başkanları, milletvekilleri, STK temsilcileri ve binlerce Türkiye Mezunu katıldı.

Programda ayrıca Türk müteahhitlerine ülkesinin kapısını açarak yurt dışında ilk kez iş yapmalarına imkân sağlayan ve Türk müteahhitlik sektörünün dünyada ikinci olmasında imzası olan Türkiye Mezunu Libya Eski Başbakanı Muhammed El Manguş’un belgeseli izletildi. 

Türkiye Mezunları Buluşmasına ait ayrıntılı bilgilere bu linkten ulaşmak mümkündür.

Türkiye Mezunları platformunun resmi facebook sayfasında yayınlanan farklı fotoğraflara ve video görüntülerine bu linkten ulaşılmaktadır

Anadolu Ajansı'nın sitesinde yayınlanan haberin ayrıntılarına ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

DEİK'in web sayfasında yayınlanan Türkiye Mezunları Buluşması haberine bu linkten ulaşılmaktadır. 

Makedonya'da yayınlanan Yeni Balkan Gazetesinde yer alan görüntülü habere bu linkten ulaşılmaktadır.

Gümülcine'de yayınlanan Gündem Gazetesi'nın fotoğraflı haberine bu linkten  ulaşılmaktadır.

En Son Haber sitesinde yayınlanan görüntülü habere ulaşmak için bu linkin tıklanması gerekmektedir.