alt

Afganistan'dan 8. TKG üyesi FERİDUN İLHAM  AMANULLAH (soldan 3.) ve 17.TKG programı katılımcısı MUSTAFA ELMİ (solda 2) ticari işlerinin yanı sıra kamu sektöründe de başarılı işlere imza atmaktadırlar.

TOBB tarafından düzenlenen 8 Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Afganistan'dan katılan FERİDUN İLHAM -FARİDUN İLHAM AMANULLAH (sağda), Afganistan Cumhurbaşkanı  Yardımcısı  Dostum'un  Özel Kalem Müdürlüğünde yönetici  olarak görev yapmaktadır.

Üniversite öğrenimini Türkiye'de  Afyon Kocatepe Üniversitesinde yapan  8. TKG üyesi FERİDUN İLHAM  aile üyeleri ile birlikte altyapı inşaatları yapan şirketin kurucu ortağıdır. Ayrıca  TV kanalının ortağıdır. 

8. TKG üyesi FERİDUN İLHAM'ın Cumhurbaşkanı I. Yardımcısı RAŞİT DOSTUM'un  Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak göreve başlaması  TKG web sayfasında haber olarak yayınlanmıştır. Söz konusu habere ulaşmak için lütfen bu linki tıklayınız. 

TOBB tarafından Ankara, Bursa, Adana, Mersin ve İstanbul'da düzenlenen 17. Türkçe konuşan Girişimciler  Programı'na Afganistan temsilcisi olarak katılan  MOHD MUSTAFA ELMİ programa katıldığı sırada, Afganistan’da, Birleşik Arap Emirliklerinde  ve ABD’de ofisleri olan ve ithalat,  tedarik  ve genel ticaret alanlarında  faaliyet gösteren United Capital Investments Group şirketinin Afganistan- Kabil Ofisinin üst düzey yöneticisi olarak görev yapmaktaydı.

Siyasetle yakından ilgilenen MOHD MUSTAFA ELMİ  Hükümet çevreleri ile yakın ilişki içinde çalışmaktadır. Halen Afganistan Dışişleri Bakanlığında görev yapmaktadır. 

MOHD MUSTAFA ELMİ'nin kızkardeşi Afganistan'ın Ankara Büyükelçiliğinde diplomat olarak görev yapmaktadır. Babası da Ankara'da yaşamakta ve Türkiye  ile Afganistan arasında ticaret  ve yatırım projeleri geliştirmektedir.