alt

Türkçe Konuşan Girişimciler programlarına Kırgızistan'dan katılan Egemendik Türkiye Mezunları Derneği yöneticileri ve üyeleri görev süresi sona eren T.C. Bişkek Büyükelçisi METİN KILIÇ (soldan 5.) ile Cumhuriyet Bayramı resepsiyonunda vedalaştı.

18. TKG üyesi MİRBEK KAZANBAKOV (soldan 2.), 15. TKG programı katılımcısı ERKİNBEK DJOROEV (soldan 4.),  19. TKG programı katılımcıları ELVİRA BOROMBAEVA (sağdan 2.), ULUKMAN BAPAEV (önde, solda) ile NURLANBEK DAMİNOV (önde, sağda) ve 16. TKG üyesi ve Egemendik Derneği Genel Koordinatörü MİRBEK OKENOV (önde, ortada)  görev süresi boyunca Türkiye mezunlarına göstermiş olduğu özel ilgi nedeniyle Büyükelçi'ye teşekkürlerini ifade ettiler. 

alt

T.C. Bişkek Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına kataılan 18. TKG Programı dönem arkadaşları ZAVURBEK TURMANİDZE (solda) ve MİRBEK KAZANBAKOV (sağda) Büyükelçi METİN KILIÇ 'a kendileirne göstermiş olduğu yakın ilgi nedeniyle teşekkür ederek, iyi dileklerini sundu.   

MİRBEK KAZANBAKOV  PVC kapı ve pencere sistemleri ticareti yapan şirkette üst düzey yöneticidir. Türkiye Mezunları EGEMENDİK Derneği üyesidir.

Ahıska Türkü olan ZAVURBEK TURMANİDZE, inşaat malzemesi üreten, gaz beton ve pare taş üretimi yapan şirkette üst düzey yöneticidir. 

alt

18. TKG üyesi ZAVURBEK TURMANİDZE (solda)  Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Başkanı ve 15. TKG programı katılımcısı ERKİNBEK DJOROEV'e (sağda) Kırgızistan'da  yaşayan Ahıska Türkleri hakkında bilgi verdi.        

TOBB tarafından Ankara,  Gaziantep, Malatya ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na başkent Bişkek'ten katılan ERKİNBEK DJOROEV inşaat sektöründe faaliyet gösteren, spor salonları, halı saha, tenis kortları vb spor tesisleri inşaatları yapan, spor malzemeleri ve ekipmanları toptan ticareti ile uğraşan, uluslar arası sigorta şirketlerine ülke genelinde hizmet sunan şirketler grubu sahibidir. Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Başkanıdır. 

alt

19. TKG Programı katılımcısı ELVİRA BOROMBAEVA (solda), enerji, is geliştirme ve hukuk alanlarında danışmanlık hizmeti veren şirket  sahibi ve üst düzey yöneticidir. NABA (Ulusal İş Dernekleri Birliği ve Küçük HES Birliği Başkanlık görevlerini yürütmektedir. Yatırım Kurulu ve Yolsuzluk Forumu üyesidir. Ayrıca Egemendik Türkiye Mezunları Derneği Kadın Komisyonu Başkanıdır.

T.C. Bişkek Büyükeçiliği'nin facebook sayfasına yayınlanan Cumhuriyet Bayaramı resepsiyonunun farklı fotoğraflarına ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

19. TKG üyesi NURLANBEK DAMİNOV başkent Bişkek'te yaşamaktadır. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren, toplu konut inşaatları yapan şirket sahibidir. Ayrıca Coca-Cola ürünlerinin dağıtımını yapmaktadır.  Egemendik Türkiye Mezunları Derneği üyesidir. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Polatlı, Kocaeli, Gebze ve İstanbul'da  düzenlenen 19. TKG programına katılan ULUKMAN BAPAEV Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'de yaşamaktadır.  İstanbul'da bulunan Boğziçi Üniversitesi Turizm bölümü mezunudur. Turizm alanında faaliyet gösteren şirket ortağı ve üst düzey yöneticisidir.  

TOBB tarafından Ankara, Manisa, İzmir ve İstanbul'da düzenlenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na katılan MİRBEK OKENOV,Türkiye Mezunları Egemendik Derneği Genel Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.  Ankara'da bulunan  Ortadoğu Teknik Üniversitesi Maden Mühendisliği Fakültesinden mezundur.