alt

Kosova'dan 4. TKG programı heyet başkanı ŞARIK CİBO (solda) Priştine Büyükelçisi KIVILCIM KILIÇ (ortada) ev sahipliğinde 31 Ekim 2017 Salı akşamı Amazona Hotel'de  düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına  eşi ile birlikte katıldı.

Cumhuriyetin kuruluşunun 94. yıldönümünü nedeniyle  T.C. Priştine Büyükelçilliiği tarafından düzenlenen  kutlama etkinliği, Kosova Başbakanı Ramush Haradinaj, Kosova Eski Cumhurbaşkanı Atifete Jahjaga, Başbakan Yardımcısı  Enver Hoxhaj, Bakanlar ve Bakan Yardımcıları, KFOR Komutanı, Kosova Güvenlik Gücü üst düzey komutanları, Belediye Başkanları, Milletvekilleri, siyasi partilerin yetkilileri, Kosova İslam Birliği Başkanı, Büyükelçiler ve uluslararası toplum temsilcileri, iş adamları, sivil toplum ile medya temsilcileri, soydaş ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

T.C. Priştine Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna ait farklı fotoğraflara Büyükeçiliğin facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

4. TKG programı heyet başkanı ŞARIK CİBO'nun Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna ait farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul illerinde düzenlenen 4. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'nın heyet başkanlığı görevini üstlenen ŞARIK CİBO, Kosova'nın ağırlıklı olarak Türkçe konuşulan  Prizren şehrinde yaşamaktadır. İş elbiseleri ticareti, inşaat sektöründe faaliyet göstermektedir.  Asma tavan, bina iç dekorasyonu ve ,dış cephe kaplamaları ve dekorasyonları,  profil imalatları, UD,CD,UV alçıpan,dış fasadalar işleri yapmaktadır. Bu kapsamda gerekli malzemelerin üretimini de yapmaktadır. Ayrıca PROTEX  adlı şirketi ile, Arnavutluk'ta iş elbiseleri ve iş ayakkabıları üreten İtalyan kökenli Cofra şirketinin Kosova bayisi olarak çalışmaktadır. 

alt

17. TKG üyesi TANER DEMİRCİ (sağda) Üsküp Büyükelçiliği tarafından 30 Ekim 2017 Pazartesi akşamı Hotel Aleksandar Palace balo salonunda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılarak, konuklarla ilgilendi. 

Yeni Balkan Gazetesinde yayınlanan fotoğraflı resepsiyon haberine bu linkten ulaşılmaktadır.

Haber Makedonya Gazetesinde yayınlanan Cumhuriyet Bayramı kutlaması haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

T.C. Üsküp Büyükelçilği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna ait farklı fotoğraflara Büüyükelçiliğin facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından düzenlenen 17. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Makedonya temsilcisi olarak katılan TANER DEMİRCİ Üsküp'te bulunan T.C. Ticaret Müşavirliğinde oniki yıldır  yerel uzman olarak görev yapmaktadır.  

TANER DEMİRCİ'nin Cumhuriyet Bayramı kutlama törenine ait farklı fotoğrafına ulaşmak bu linki tıklamak yeterli olacaktır.