alt

18. TKG programına Almanya'dan katılan PINAR ÖZYILMAZ  (sağda) T.C. Köln Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına katıldı.


Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yıldönümü, 30 Ekim 2017  Pazartesi akşamı Köln Maritim Otel’de Başkonsolos HÜSEYİN EMRE ENGİN'nin ev sahipliğinde düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuyla büyük bir coşku içinde kutlanmıştır. İstiklal Marşımız ve Alman Milli Marşının seslendirilmesiyle başlayan resepsiyona Köln'de yaşayan Türk toplumunun öndegelenleri ve Alman davetliler katılmışlardır.

T.C. Köln Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu hakkında ayrıtılı bilgilere ve farklı footğraflara ulaşmak için  Başkonsolosluğun   facebook sayfasına ait bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

Almanya Bülteni sitesinde yayınlanan Cumhuriyet Bayramı kutlaması haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 30 Nisan-12 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına katılan PINAR ÖZYILMAZ  Almanya'nın Köln şehrinde yaşamaktadır, tanıtım ve reklam ajansı sahibidir. Köln (IHK) Ticaret ve Sanayi Odası üyesidir. 

alt

TOBB 17.Türkçe Konuşan Girişimciler Programı  üyesi CEYLAN AYTUGAN (sağdan 2.) T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına eşi ile birlikte katıldı. 

17. TKG programına Almanya'dan katılan CEYLAN AYTUGAN  ve arkadaşlarından oluşan müzik grubu QUANTENSPRUNG T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu'nun Cumhuriyet Bayramı kutlamasında konuklara konser vermesi TKG web sayfamızda haber olarak yayınlanmaktadır. Konser haberine ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

Cumhuriyetimizin  94.yılı, Almanya'nın Nürnberg  kentinde  T.C . Nürnberg Başkonsolosu YAVUZ KÜL'ün  ev sahipliğinde 30 Ekim 2017 Pazartesi Maritim Otel Nürnberg salonlarında verilen  resepsiyon ile kutlandı. Törende, Bavyera Milletvekili Arif Taşdelen, Belediye Meclis Üyeleri Aynur Kır, Yasemin Yılmaz, Ayhan Yeşil, TSK başkan ve temsilcileri ile çok sayıda Türk vatandaşı hazır bulundu.

T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına ait farklı fotoğraflara Başkonsolosluğun facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır.

Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinliğğine ve konsere ait farklı fotoğraflara Euroimaj'ın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır

Almanya'da Nurnberg kentinde yaşayan 17. TKG üyesi CEYLAN AYTUGAN, Almanya’da ve Türkiye’de inşaat sektöründe faaliyet gösteren ve Strabag AG ve Ed Zublin AG şirketlerini iştiraki olan  Demirtürk şirketinin genel müdürü olarak görev yapaktadır. Türk Alman Ticaret Odası ve TİAD üyesidir. 

17. TKG üyesi CEYLAN AYTUGAN'ın Cumhuuriyet Bayramı resepsiyonuna ait farklı fotoğraflarına bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

18. TKG programı heyet başkanı  SALİH TAŞDİREK (sağda) T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına katılarak, Başkonsolos  BURAK KARATI'ya (ortada) kutlama dileklerini iletti.

T C. Frankfurt Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayuramı respsiyonuna Frankfurt Anakent Belediye Başkanı Peter Feldmann, Hessen Eyalet Milletvekilleri İsmail Tipi (CDU), Mürvet Yüksel (Bağımsız), Turgut Yüksel ( SPD) ve Hessen Eyaleti Kassel Milletvekili ve Eyalet AB’den sorumlu müsteşar Mark Weinmeister ile  1200’e yakın Türk ve yabancı misyon temsilcisi katıldı.

DİE Haber sitesinde yayınlanan fotoğraflı Cumhuriyet Bayramı kutlaması haberine bu linkten ulaşılmaktadır.

T.C. Frankfurt Başkonsolosluğu tarafından düzenlenen  Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna ait fotoğraflara bu linkten ulaşılmaktadır.  

TOBB tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul'da düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı heyet başkanı SALİH TAŞDİREK (sağda), akıllı kilitler, master-anahtar sistemleri, kartlı giriş sistemleri, yangına dayanıklı kapılar, kapı kapatıcı hidrolikler, panik kilitler, kapı aksesuarları pazarlayan şirket sahibidir. 14 yıl çalıştığı 85 yıllık Alman şirketini 2004 yılında sahiplerinden satın alarak çalıştığı şirketin patronu olmuştur. Frankfurt’a 25 km. uzaklıktaki Hanau şehrinde   (IHK) Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısıdır.Almanya’da ilk kez bir Türk oda başkan yardımcılığı görevine seçilmiştir. Maintal Yabancılar Meclisi Başkanlığı görevini 15 yıldır sürdürmektedir. 

alt

11. TKG programı katılımcısı Dr. NECDET DOĞAN  (solda) Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılarak, T.C. Stuttgart Başkonsolosu AHMET AKINTI (sağda) ve eşine iyi dileklerinii sundu. 

11. TKG üyesi Dr. NECDET DOĞAN'ın  Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna ait farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşımak mümkündür. 

TC Stuttgart Başkonsolosluğu tarafından  30 Ekim 2017 Pazartesi akşamı  Stuttgart'taki Maritim Oteli'nin Altereithalle adlı salonunda düzenlenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna Türk ve Alman davetlilerden oluşan yaklaşık 500 kşşi katıldı. 

T.C.Stutgart Başkonsolosluğu'nun Cumhuriyet Bayramı kutlamasına ait farlı fotoğraflara Başkonsolosluğun facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır. 

TOBB tarafından Ankara, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 11. TKG programına Almanya'dan  katılan Dr. NECDET DOĞAN  otomotiv yedek parça, plastik enjeksiyon parçaları üretimi yapan şirket sahibidir. Ayrıca  enerji sektörü ve nano teknoloji alanında  proje geliştirme faaliyeti bulunmaktadır.

alt

11. TKG programına Almanya'dan katılan Dr. NEJAT  DOĞAN (sağdan 2.) 26 Ekim 2017 Perşembe günü  T.C. Tokyo Büyükelçiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlama resepsiyonuna katıldı.

TOBB tarafından düzenlenen 11. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı üyesi Dr. NEJAT DOĞAN bir süredir Japonya'nın başkenti Tokyo'da otomotiv endüstrisinde bir araştırma projesinde görev yapmaktadır.

Drr. NEJAT DOĞAN'ın T.C. Tokyo Büyükelçilik binasında gerçekleşen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına ait  fotoğraflarına arkadaşımızn facebook sayfasına ait  bu linkten ulaşılmaktadır.