alt

2. TKG üyesi ve Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı MELEK AMET (sağ başta) T.C. Köstence Başkonsolosluğu tarafından 31 Ekim 2017 Salı akşamı sahil şeridi Mamaia'da Delmar Otel''de düzenlenen Cumhuriyet Bayramı kutlamasına dernek yöneticileri ile birlikte katıldı.

T.C. Köstence Başkonsolosluğu tarafından düzenelenen Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna ait farklı fotoğraflara Başkonsolosluğun facebook sayfasına ait bu inkten ulaşaılmaktadır. 

Romanya'da Hayat internet gazetesinde yayınlanan fotoğraflı Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu haberine ulaşamak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

alt

5. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na Romanya temsilcisi olarak katılan FEUZİ İSMAİL  (sağdan 3.) Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen resepsiyona eşi  SELVİNAS İSMAİL  (soldan 3.) ile birlikte katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen  5. TKG  programına  Köstence'nin Mecidiye ilçesinden katılan FEUZİ ISMAİL  eşi iile birlikte sahibi oldukları Sultan Prodexim pasta ve unlu mamüller fabrikasını işletmektedir. Ürünlerini Romanya  genelinde, Balkan ülkelerinde ve Avrupa piyasasında pazarlamaktadırlar. 5. TKG üyesi FEUZİ ISMAİL  Romanya Müslüman Tatar Türkleri Demokrat Birliği Üyesidir.

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Kayseri ve Nevşehir'de düzenlenen 2. TKG programına katılan MELEK AMET (solda), porselen, temizlik malzemesi, plastik ürünler, hediyelik eşya ve zücaciye ticareti yapan şirket sahibidir. Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

alt

Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu'nun faaliyetlerinde 2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı MELEK AMET (sağda) ile birlikte görev üstlenen DURIE ACCOIUM  (ortada) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı'na  katılmıştır. Romanya’da  şirket kuran Türkiyeli firmalara muhasebe ve danışmanlık hizmeti vermektedir.

alt

Romanya Demokrat Türk Birliği'nin  facebook sayfasında yayınlanan Cumhuriyet Bayramı kutlaması albümüne bu linkten ulaşılmaktadır. 

alt

Köstence'de gerçekleşen ve 2. TKG üyesi MELEK AMERT (soldan 2.) ile 9. TKG üyesi DURİYE  ACCOUIM (sağdan 2.) kaatıldığı Cumhuriyet Bayramı kutlamasına ait farklı fotoğrafalara bu linki tıklayarak ulaşmak mümkündür.