alt

2. TKG programına Romanya'nın Köstence kentinden katılan MELEK AMET (ortada) Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın  Komisyonu Başkanı olarak,Türk Kültürünü tanıtma çalışmaları kapsamında her yıll ekim ayında Türk Yemekleri Festivali düzenlemektedir.

alt

2. TKG programı katılımcısı MELEK AMET  (soldan 2.) Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu tarafından 23 Ekim 2016 tarihinde Tuzla ilçesinde düzenlenen Geleneksel 11. Türk Yemekleri Festivali'ne destek vererek, eşi ile birlikte katılan T.C. Köstence Başkonsolusu ALİ BOZÇALIŞKAN'a (sağdan 2.) özel olarak teşekkür etti.

11. Geleneksel Türk Yemekleri Festivaline ait farklı fotoğraflara Romanya Demokrat Türk Birliğinin facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır.  

alt

2. TKG üyesi MELEK AMET  Kadın Komisyonu üyeleri ile birlikte 30 Eylül 2017 Cumartesi günü Romanya'nın Dobruca Bölesinde, Tuna Kıyısında bir liman şehri olan Tulca'daki Demokrat Türk Birliği Şubesi ile işbirliği yaparak, 12. Geleneksel Türk Yemekleri Festivali'ni başarıyla gerçekleştirdi.

TOBB tarafından Ankara, Kayseri ve Nevşehir'de düzenlenen 2. TKG programına katılan MELEK AMET porselen, temizlik malzemesi, plastik ürünler, hediyelik eşya ve zücaciye ticareti yapan şirket sahibidir. Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı olarak görev yapmaktadır. 

Romanya Demokrat Türk Birliği tarafından 30 Eylül 2017 Cumartesi günü Tulça’da düzenlenen 12. Geleneksel  Türk Yemekleri Festivaline ait fotoğraflara T.C.Köstence Başkonsolosluğu'nun facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır. 

Tulça Şubesinin üyeleri tarafından hazırlanarak konukların beğenisine sunulan  yemek festivaline ait farklı fotoğraflara Derneğin facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

alt

2. TKG programına Köstence'den katılan MELEK AMET (solda) 26 Eylül 2017 tarihinde Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu Başkanı olarak Geleneksel Türk Giysileri Yarışması  düzenledi.

Köstence'de düzenlenen Geleneksel Türk Giysileri yarışmasına ait fotoğraflara ulaşmak için  bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

alt

2. TKG programı katılımcısı MELEK AMET (sağ başta)  ve 9. TKG üyesi DURİYE ACCOUIM  (sağdan 3.) tarafından 26 Ağustos 2016 tarihinde düzenlenen Geleneksel Tüürk Giysileri  Yarışması'na ait fotoğraflara ulaşmak için  Romanya Demokrat Türk Birliğinin facebook sayfasına ait bu linkin ziyaret edilmesi gerekmektedir. 

alt

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Eskişehir, Bilecik, Sakarya ve İstanbul illerinde düzenlenen 9. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Romanya'dan katılan  DURIE ACCOIUM (solda) Romanya’da  şirket kuran Türkiyeli firmalara muhasebe ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Romanya Demokrat Türk Birliği üyesidir. 

alt

2. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı MELEK AMET (soldan 2.) Romanya Demokrat Türk Birliği Kadın Komisyonu üyeleri ile birlikte 20 Mayıs 2017 Cumartesi günü düzenlenen  "10. Sosyal Yardımlaşma Kermesi"ne katılarak, destek verdi. 

Köstence Valiliği tarafından, T.C. Köstence  Başkonsolosluğu, Çin Halk Cumhuriyeti Başkonsolosluğu, Rusya Federasyonu Başkonsolosluğu, Köstence’deki etnik azınlıkların kuruluşları, Dobruca Türk İşadamları Derneği, Köstence Yunus Emre Enstitüsü ve Türk Hava Yolları’nın katılımıyla düzenlenen 10. Sosyal Yardımlaşma amaçlı kermes etkinliği 20 Mayıs 2017 tarihinde Vivo Alışveriş Merkezinde gerçekleştirilmiştir.

Köstence Sosyal Yardım Kermesi'ne ait farklı fotoğraflara T.C. Köstence Başkonsolosluğu'nun facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.

Kermesle ilgili olarak Demokrat Türk Birliği facebook sayfasında yayınlanan fotoğraflara ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.