alt

2. TKG Üyesi İBRAHİM HALİL HASAN (sağdan 2.) Yurtdışı Türkler Başkanlığı ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın daveti ile  Ankara'yı ziyaret eden Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu heyetinde yer aldı.

Batı Trakya heyeti 12 Ekim 2017 Perşembe günü Dışişleiri Bakanı MEVLÜT ÇAVUŞOĞLU (ön sırada, soldan 6.) ile görüştü. YTB Başkan Yardımcı SAİT YUSUF (sağ başta) heyetin ziyaret programlarına  eşllik etti.

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İBRAHİM ŞERİF başkanlığındaki Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu heyeti 12 Ekim  2017 Perşembe günü T.C .Başbakanı BİNALİ YILDIRIM ile görüştü. Çankaya Köşkü'nde basına kapalı gerçekleştirilen kabul 1 saat sürdü. Kabulde Başbakan Yardımcıları BEKİR BOZDAĞ ve HAKAN ÇAVUŞOĞLU da yer  aldı.

TRT haber siitesinde yayınlanan foroğraflı  ziyaret haberine bu inkten ulaşılmaktadır.

Haberler Com sitesinde yayınlanan haberin ayrıntılarına ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır. 

alt

2001-2004 yılları arasında üç yıl süreyle Batı Trakya'da Gümülcine Başkonsolosu olarak görev yapmış olan Büyükelçi HÜSEYİN AVNİ BOTSALI  (soldan 5.)  Batı Trakya heyetinde yeralan eski dostları ile yakından ilgilendi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği  tarafından Ankara, Nevşehir ve Kayseri'de düzenlenen 2. Türkçe Konuşan Girişimciler programına  Gümülcine'den katılan  İBRAHİM HALİL HASAN (3. sırada, sağ başta) dayanıklı  tüketim malları, beyaz eşya, uydu sistemleri ve elektrikli ev aletleri ticareti ile uğraşmaktadır. Gümülcine tarihi çarşıda bulunan  Neo Electirc adlı mağazanın sahibi ve yöneticisidir.