alt

12. TKG programına Bulgaristan'dan katılan MEHMED ALİ DZHAFER (solda) 9 Eylül 2017 Cumartesi günü Arnavutluk'un başkenti Tiran'ı ziyaret etti.            

TOBB tarafından Ankara, Karaman, Konya ve İstanbul'da düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'dan katılan  MEHMED ALİ DZHAFER,  şirketler için yatırım konularında ve diğer alanlarda danışmanlık yapan, yufka ve unlu mamuller üretimi, kuruyemiş toptan ve perakende ticareti,  güneş enerjisinden elektrik üretimi konularında faaliyet gösteren şirket sahibidir. Türk-Bulgar Sanayi ve Ticaret Odası üyesidir. 

alt

11. TKG programına KKTC'den katılan AKAN OZA, Kurban Bayramı tatilinden yararlanarak, 1-3 Eylül 2017  tarihlerinde Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da tatil yaparak, çevreyi gezdi.

Aile şirketi Oza Kahve'nin ortağı ve üst düzey yönetici olan AKAN OZA fuarlara katılarak, bir süre önce KKTC'de ve Ankara'da açmış oldukları Oza Coffe Hosue markasının bir zincir haline gelmesi için tanıtım fırsatlarını değerlendirmektedir. 

alt

13. TKG programına Sırbistan'ın Sancak Bölgesinden katılan ENES T. MELİÇ (solda), Selanik'te düzenlenen 82. Uluslararası Selanik Fuarı'nı ziyareti sırasında,11-12 Eylül 2017 tarihlerinde  dostları ile şehrin popüler bölgelerini de ziyaret tti.

TOBB tarafından Ankara, Nevşehir, Kayseri ve İstanbul'da düzenlenen 13. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Sırbistan'ın Novi Pazar (Yeni Pazar) bölgesinden katılan  ENES T.  MELİC, gıda sektöründe çalışan tatlı, börek, mantı vb unlu mamuller üreten ve pazarlayan  şirket sahibidir. 

alt

15. TKG programına Bulgaristan'dan katılan MECBURE EFRAHİMOVA (ortada) KurbanBayramı tatilindne yararlanarak Batı Trakya'nın Gümülcine kentinde yaşayan yakın arkadaşı PERVİN HAYRULLAH'un konuğu olarak, Gümülcine ve Kavala kentlerini ziyaret etti. 

MECBURE EFRAHİMOVA'nın  Batı Trakya ziyaretine ait fotoğraflara ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

Eski Osmanlı kasabası Dimetoka'daki Türk eserlerini ziyaret eden 15. TKG üyesi MECBURE EFRAHİMOVA ve BAKEŞ Genel Müdürü PERVİN HAYRULLAH'ın fotoğraflarına bu linkten ulaşılmaktadır.TOBB tarafından Ankara, Malatya, Gaziantep ve İstanbul'da düzenlenen 15. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Bulgaristan'ın Ruscuk ilinden katılan  MECBURE EFRAİMOVA Türkiye ile Kültürel İlişkiler GÜNEŞ Derneğinin kurucu başkanıdır.

15. TKG üyesi MECBURE EFRAİMOVA  Balkan Türk Kadınlar Birliği Genel Sekreteri olarak görev yapmaktadır. Dernek tarafından, Türk dilini ve kültürünü yaşatmak ve yeni nesillere aktarmak için çeşitli faaliyetler yapılmaktadır. Ayrıca Türk ve Azerbaycan Diyaspora Koordinasyon Komisyon üyesidir. Bir süredir İstanbul'da yaşamakta ve çalışmaktadır.

alt

18. TKG programına  Yunanistan'ın Batı Trakya Bölgesindeki Türk şehri Gümlülcine'den katılan GÜNER MUSTAFA  (ortada), oğlu EMRE MUSTAFA (sağ başta) ile birlikte TIF Helexpo fuar merkezinde düzenlenen  82. Uluslararası Selanik Fuarı'nı ziyaret ettikleri 9 Eylül 2017  Cumartesi günü Selanik kentinin uzun kordon boyunda  dostları ile öğle yemeğinde buluştu. 

18. TKG üyesi GÜNER MUSTAFA'nın Selanik ziyaretine ait farklı fotoğraflara ulaşmak için bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Gaziantep, Şanlıurfa ve İstanbul'da düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Gümülcine'den katılan  GÜNER MUSTAFA (GKIOUNER MOUSTAFA) madeni yağ sektöründe Petrol Ofisinin Yunanistan genel dağıtımcısıdır. Ayrıca odun sobaları, pelet sobalar ve elektrikli ısıtıcılar ithal ederek Yunanistan genelinde dağıtan şirket sahibidir. Gümülcine Ticaret Odası üyesidir.