alt

Almanya'dan 10. TKG  üyesi SALİH KARATEPE  sık sık İzmir'i ziyaret ederek, Ege Denizi kıyılarda tatil yapmakta ve dostları ile buluşmaktadır.

TOBB 10. TKG programı katılımcısı SALİH KARATEPE'nin  İzmir Urla yakınlarındaki Özbek Köyünde Temmuz 2017'deki çiftlik yaşamından izlenimlere arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır. 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara ve İstanbul illerinde düzenlenen 10. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Almanya'dan katılan SALİH KARATEPE  Almanya'daki işlerinin yanısıra  Türkiye'de kurduğu şirketin teknik kadrosu ile Türkiye, Kafkaslar ve Ortadoğu'daki  büyük fabrikalara makine  ve ekipman kurulum ve bakımı konularında  teknik destek hizmetleri vermektedir.

alt

10. TKG programına Almanya'dan katılan SEMİH KURTULUŞ (solda) 16 Ağustoss 2017  Çarşamba günü İstanbul'da Eyüp ve edirnekapı arasında bulunan  Mobilyacılar ve Keresticiler siteleri yakınlarındaki Mambocino Kafe'de yıllar sonra eski okul arkadaşları ile buluşmanın mutluluğunu ve heyecanını paylaştı.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Beypazarı ve İstanbu'da düzenlenen 10. TKG programına Almanya'dan katılan SEMİH KURTULUŞ, istihdam sektöründe  hizmet sağlayan şirket sahibidir.

 alt

12. TKG programına Almanya'dan katılan SÜREYYA İNAL boş zamanlarını  yürüyüş gruplarına katılarak değerlendirmekte ve Türkiye'nin dağlarını  ziyaret  etmektedir.

SÜREYYA İNAL'ın 2017 Temmuz ayında Karadeniz Yaylaları yürüyüş turuna ait farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür. 

TOBB tarafından 8-19 Mayıs 2011 tarihleri arasında Ankara, Karaman, Konya ve İstanbul illerinde düzenlenen 12. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına Almanya'nın başkenti Berlin'den  katılan SÜREYYA İNAL, mali müşavirlik ve hukuk danışmanlığı yapan şirket sahibidir.

Almanya’da ticaret kültürü ve iş yapma yöntemleri konusunda Almanya’da yatırım yapan şirketlere danışmanlık hizmeti vermekte olan SÜREYYA İNAL MÜSİAD, DEİK  ve TD-IHK  üyesidir.

12. TKG programı katılımcısı SÜREYYA İNAL'ın başarılı meslek yaşamı konusunda TKG web sayfasında yayınlanmakta olan özel habere bu linkten ulaşılmaktadır.  

alt

12. TKG programına Almanya'dan katılan MUHAMMED ERTURAN (solda) bu yıl da temmuz ayında çocukları ile birlkte Ege kıyılarında, İzmir yöresinde ünlü tatil beldesi Çeşme'de ve başkent Ankara'da tatil yaptı. 

12. TKG üyesi MUHAMMED ERTURAN'ın 2017 yaz tatiline ait farklı fotoğraflarına arkadaşımızın facebook sayfasına ait bu linkten ulaşılmaktadır.  

TürKiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Konya, Karaman ve İstanbul'da düzenlenen 12. TKG programına katılan MUHAMMED ERTURAN şirketler için organizasyon, üretim, verimlilik ve karlılık artırma, muhasebe, ticaret ve yatırım danışmanlığı hizmetleri sunan, Almanya genelinde fuar hizmetleri ve fuar organizasyonu hizmetleri veren şirket sahibidir. ATGIAD, TD-IHK ve IHK-Stuttgart üyesidir. Stuttgart TSO Meclis Üyesi ve Avrupa Türk Genç İşadamları Derneği ATGİAD Onursal Başkanıdır.  

alt

14. TKG programına Almanya'dan katılan YÜKSEL SARAR (solda) her yıl olduğu gibi geleneksel Baba Ocağı ziyareti nedeniyle Ordu'da bulunduğu sırada her fırsatta dostları ile hasret giderdi.

22 Temmuz 2017 Cumartesi günü  Ünye'ye ulaşan YÜKSEL SARAR Ağustos ayı ortalarına kadar ailenin tarım vb işleri ile ilgilendi ve tatil yaptı.

Ordu'nun Fatsa ilçesini de ziyaret eden YÜKSEL SARAR Fatsalı Hünkar Restoran'daki zengin kahvaltı sofrasında arkadaşı ile buluşmaktan memnun oldu. 

14. TKg üyesi YÜKSSEL SARAR'ın  Ünye'deki Baba Ocağı evinden renkli ve neşeli tatil anılarına ait fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfaasına ait olan bu linkin tıklanması yeterli olacaktır.  

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara, Afyonkarahisar, Denizli ve İstanbul illerinde düzenlenen 14. TKG programı katılımcısı YÜKSEL SARAR  TDU Türk-Alman İşverenler Derneği kurucusu ve yönetim kurulu üyesidir. Rhein /IHK) Sanayi Odası ve Rhein (HWK) Ticaret Odası üyesidir. MÜSİAD Rhein Yönetim Kurulu üyesidir. Ayrıca Türk Alman Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı ve Mevlana Camii  Derneği 2. Başkanıdır.

alt

14. TKG programına Almanya'dan katılan HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK  2017 yazında da  Burdur'daki Baba Ocağı ziyareti için Ağustos ayının son haftasında Antalya'da bulunduğu sırada  geleneksel  Türk kahvesi tadımını  Mado'da yaptı.

14. TKG üyesi HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK'ın Antalya tatili izlenimlerine ait farklı fotoğraflarına bu linkten ulaşılmaktadır.  

14. Türkçe Konuşan Girişimciler Programı katılımcısı HASAN HÜSEYİN IŞKIRIK, Almanya'nın Stuttgart  kentinde bulunan fabrikasında kalıp üretimi, plastik enjeksiyon, beyaz eşya, elektronik araba parçası ve makine parçaları üretimi ve montajı yapmaktadır. Stuttgart (IHK) Sanayi Odası üyesidir. 

alt

16. TKG programına Almanya'dan katılan  GÜLTEKİN DEMİR (sağ başta) bu yıl da yaz tatilini tatili için güney sahilleirni tercih etti ve  Ağustos ayınınilk haftasında Fethiye ve Kaş bölgesinde dostları ve akrabaları ile buluşarak enerji topladı. 

16. TKG üyesi GÜLTEKİN DEMİR'in  2017 yaz tatiline ait farklı  fotoğraflara ulaşmak için arkadaşımızın facebook sayfasınının linkinin tıklanması yeterli olacaktır.  

TOBB tarafından Ankara, İzmir, Manisa ve İstanbul illerinde düzenlenen 16. Türkçe Konuşan Girişimciler programına  Almanya'dan katılan  GÜLTEKİN DEMİR Sigorta Acenteliği, yatırım fonları ve tüketici kredisi, emlak kredisi vb konularda finansman ve yatırım danışmanlığı yapan bir firma sahibidir. Almanya Mannheim’de bulunan Rhein Neckar Türk İşverenler Derneği (TİD) eski Başkanıdır. Alman Türk Enstitüsü (DTI) ve Baktat Eğitim Köprüsü Derneği üyesidir.