alt

8. TKG programına Azerbaycan'dan katılan AZER MAMEDOV Ukrayna'nın başkenti Kiev'de bulunduğı sırada, 2014 yılında  hükümet karşıtı protestoların yapıldığı, Turuncu Devrim'i ateşleyen ünlü özgürlük meydanı Majdan Nesaleschnosti'yi de  ziyaret etti.

TOBB tarafından Ankara, Konya,Karaman ve İstanbul'da düzenlenen 8. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Azerbaycan'dan katılan AZER MAMEDOV yüksek katlı binalar ve çeşitli inşaat işleri yapan inşaat şirketinde  yönetici olarak görev yapmaktadır.

alt

16. Türkçe Konuşan Girişimciler  programına Kosova'dan katılan yapımcı, yönetmen BERKANT CURİ  2017 Mayıs ayında İsveç'in Karlskrona şehrinde yaşayan aile üyelerine yıllık ziyaretini gerçekleştirdikten sonra, eve dönüş dönüş yolunda  Polonya'nın  Gdansk şehrini de ziyaret etti.

TOBB tarafından düzenlenen 16. TKG programına Kosova temsilcisi olarak katılan  BERKANT CURİ  organizasyon, klip ve belgesel çekimi, proje danışmanlığı ve kültür projeleri yürüten şirkette  yönetici ve yapımcı olarak çalışmaktadır.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 25 Kasım - 5 Aralık 2012 tarihleri arasında Ankara, İzmir, Manisa ve İstanbul illerinde düzenlenen TOBB 16. Türkçe Konuşan Girişimciler Programına 23 ülke ve 3 özerk bölgeden 47 katılımcı iştirak etmiştir.

alt

18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Tataristan'dan katılan MARSEL (MURSEL) SABIROV (sol başta) 7-9 Ağustos 2017 tarihleri arasında Rusya Federasyonu'nun başkenti Moskova'da düzenlenen toplantılara ve iş görüşmelerine katıldı. 

Moskova Dünya Ticaret Merkezi binasında bulunan Müüslümaan  İşadamları Birliği merkez ofisinde Malezya'dan gelen heyetle yapılan işbirliği görüşmelerine ait farklı fotoğraflaara bu linkten ulaşmak mümkündür.    

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından  30 Nisan-12 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara, Şanlıurfa, Gaziantep  ve İstanbul illerinde düzenlenen 18. Türkçe Konuşan Girişimciler programına Rusya Federasyonu'nun Özerk Bölgesi Tataristan'ın başkenti Kazan'dan katılan MURSEL SABIROV Rusya Müslüman İşadamları Birliği Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

MARSEL SABIROV'un Moskova izlenimlerine ait farklı fotoğraflara ve ayrıntılı bilgilere arkadaşımızın facebook sayfaasına ait bu linkten ulaşmak mümkündür.